Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no na toľko - ako je uvedené v §103 ... ako všetci ostatní. (4 resp 5 týždňov)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Polovičný úväzok nijako nesúviisí s nárokom na dovolenku. Takže ak máš už vek 33r. alebo do konca roka budeš mať, nárok je 5 týždňov, inak 4. Vyšší nárok, ako zo zákona, môže upraviť už len KZ. A neuviedla si ani vek ani to, či máte alebo nemáte KZ a v nej tzv. dodatkovú dovolenku.
    A ešte je prípad v školstve, kde je vyšší nárok zo zákona.
    A ak si tu už uviedla ten §103, tak si si ho určite aj prečítala a nároky sú jasné, či nie?
    § 103
    Základná výmera dovolenky

    (1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

    (2) Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku, je najmenej päť týždňov.

    (3) Dovolenka riaditeľa školy, riaditeľa školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia, riaditeľa špeciálneho výchovného zariadenia a ich zástupcov, učiteľa, pedagogického asistenta, majstra odbornej výchovy a vychovávateľa je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.


    Ak nie, upresni, čo presne nie je jasné.
    Samozrejme základný nárok je len pri D za KR, teda pri odpracovaní viac ako 60 dní v roku.
    Naposledy upravil Tweety : 12.08.14 at 10:27
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bernadete mám 47 rokov a pracujem ako upratovačka v knižnici na polovičný úväzok, KZ máme ale neviem či je tam zvýšená dovolenka, lebo teraz ju prerábajú.Naša účtovníčka mi vypočítala že mám nárok na 15 dní, lebo pracujem len na polovičný úväzok.Ako jej to mám vysvetliť?
    ivka70 A pracujes na tom prac. mieste cely rok alebo tvoj PP zacal v priebehu roku 2014 ?
    Bernadete Ja som nastúpila 15.01.2014
    Katy a R no tak ak ti počítala len do augusta (však nikdy nie je isté, či tam budeš do konca roka pracovať?) - tak by to aj dobre bolo? za celý rok = 23 dní
    Bernadete Ona mi to vypočítala na celý rok, ale ako jej to mám vysvetliť, že mám nárok na viac dní v § 103 sa nepíše o krátenom úväzku
    Tweety No nepíše, pretože nárok na D vzniká za odpracované dni, nepozerá sa teda na výšku uväzku.
      zbaliť

    Pracujem na polovičný úväzok, podľa § 103 ZP na koľko dní dovolenky mám nárok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.