Zavrieť

Porady

zrážky - exekúcia

Pozdravujem všetkých, ktorí sú tu a prosím o pomoc.
Čítam všetko možné tu na porade o zrážkach zo mzdy, keďže som dostala príkaz na začatie exekúcie. Chcela by som niekoho poprosit/asi je to jednoduchšie/ akú čiastku mám zraziť ak ČM je 6322,- Sk -1600 /3deti + manž/ -2400 = 2322 ako ďalej postupovať a koľko zraziť?Vrelé ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    kedže zvyšok ČM je nižší ako 3000,- Sk, uplatní sa tretinový systém, tzn., že sumu 2322,- Sk rozdelíš na tri tretiny, t.j. 774,- Sk. Z prvej tretiny (suma 774,- Sk) uspokojíš neprednostnú pohľadávku a prvú tretinu (suma 774,- Sk) + tretiu tretinu (suma 774,- Sk) vyplatíš povinnému (zamestnancovi). Ak sa jedná o prednostnú pohľadávku, uspokojíš ju aj z druhej tretinu a tretiu tretinu vyplatíš povinnému (zamestnancovi).

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    Takže ak dobre rozumiem, /je to príkaz do VšZP/iné ex.ani iné zrážky pre tohto zamestnanca nemám.Zrazím mu tých 774,- Sk a k výplate mu ostane 1548,- Sk?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    predpokladám, že ide o pohľadávku na poistnom na zdravotné poistenie a v tomto prípade sa jedná o prednostnú pohľadávku, tzn., že zamestnancovi zrazíš dve tretiny, t.j. sumu 774,- Sk+774,- Sk = 1548,- Sk, ktorú poukážeš exekútorovi. Zamestnancovi vyplatíš sumu 4774,- Sk, t.j. súčet nepostihnuteľnej sumy (4000 Sk) a tretej tretiny (774 Sk).

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    Tak to som poplietla.K výplate by mal dostať 4774,- Sk a zrážka bude 1548,- Sk. Dobre?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.