Zavrieť

Porady

Lekáreň - DPH a koeficient

Prosím o vyjadrenie k nasledujúcej problematike:

Lekáreň bola plátcom DPH už pred 1.5.2004 a prepočítavala DPH na vstupe koeficientom, ktorý bol 0,0874 (väčšina služieb oslobodených).
Ako mám postupovať po 1.5.2004 keď oslobodené je len 5,- Sk za recept -
teda len malý zlomok výstupov (ak vy sa počítal samostatne za jeden mesiac by bol po zaokrúhlení 1,0). Ako mám počítať koeficient kumulatívne od 1.1.2004 alebo len od 1.5.2004.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Nerobím koeficient, ale § 50odst.3 hovorí jasne, že sa používa koeficient z minulého roka. Len keď ho nemožno použiť, tak koeficient sa odhadne. Bolo to prízvukované aj na školení, že lekárňam podľa nového zákona vyjde nový koeficient blízky 1, ale to sa z pohľadu roka vyrovná v poslednom daň.priznaní.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Koeficient vypočítavam, nie pre lekárne, ale ostatných zákazníkov, a držím sa § 85, odst. 7., čiže počítam ako doteraz - pred 1.5..
    Pre lekáreň začínam počítať teraz od 1. 7. a mám plnú hlavu starosti, pretože táto lekáreň vlastní budovu a prenajíma ju neplatiteľom aj platiteľom, po konzultácií musím robiť koeficient zo všetkých zdanitelných plnení.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Upresňujem svoj príspevok č.2, lebo keď ho po sebe teraz čítam , sama mu nerozumiem.
    Lekáreň použije koeficient podľa §21odst 3 starého zákona 289/1995 t.j. kumulatívny koeficient, resp.koeficient vypočítaný z údajov za rok 2003. - Citovala som z materiálov lektorky na školení pred týždňom.
    Po skončení roka 2004 platiteľ prepočíta koeficient podľa §50 zákona 222/2004.

    Lekáreň - DPH a koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.