Zavrieť

Porady

pokazena umyvacka riadu

rano som do umyvacky riadu nalial obycajnu jar...penilo to ale umyvacka vypla resp sekla a vypisuje stale chybu...neda sa s nou nic robit...odpisal som ju plne?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Pozri do navodu na pouzitie - zvyknu tam byt uvedene postupy pri chybovych hlaseniach - tiez tam je uvedene, ze bezne cistiace prostriedky na rucne umyvanie riadu sa tam nemaju davat.

Ak mas umyvacku v zaruke, urcite postupuj podla podmienok uvedenych v zarucnom liste.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kopretinka ak ju pokazil,tak mu záručnú opravu odmietnu z dôvodu,že nepoužil správny prostriedok na umývanie......
avalik kopretinka, posudenie reklamacie nechame na predavajuceho, co ta ny to?
kopretinka oni sa toho veľmi radi chytajú
  zbaliť

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Zavolaj servis. Opravár ti povie presne, či ju môžeš vyhodiť, alebo či ju dokáže opraviť. My môžeme len hádať a tipovať, čo sa mohlo pokaziť.

Ale myslím, že nie je nadobro pokazená, len tá pena niečo v nej znefunkčnila. Treba sa naprv zbaviť tej peny a potom sa možno rozbehne. Alebo počkať deň, nech padne pena aj vnútri, kde to nevidíš a potom ju skúsiť spustiť. Ak sa rozbehne, nenchaj ju ísť, ale vyčisti penu - tu máš nejaké tipy, ako sa zbaviť peny.

http://www.wikihow.com/Remove-Dish-S...m-a-Dishwasher
Naposledy upravil Chobot : 15.08.14 at 15:34

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

tom_i
Skus naklopit umyvacku o cca 45 stupnov k sebe zrejme sa ti zasekol aqua stop
určite by som ju nenaklanal,volal som jednemu servisakovi do ziliny,mi poradil aby som ju nechal vysusit.zlozil som bočne kryty ale ani po 5dnoch neuschla.tak som manzelke pobral tampony na tvar a obracacku na maso a tak susil.aspon ze umyvacka je do spadu,viac vo fotkach.minul som pol balicka a umyvacka frci
DSC_0284[1].jpg  
DSC_0285[1].jpg  
DSC_0286[1].jpg  
1/1
Žabinka za 5 rokov to snáď vyriešil..
bodliak To už je 2019 ? No ale aspoň je jasné, že je po záruke.

sosak je offline (nepripojený) sosak

sosak
Nemusí nutne byť umývačka odpísaná, možno je v nejakej nezvyčajnej polohe plavák, ktorý sa nemôže kvôli pene vrátiť do pôvodnej polohy. Skúsil by som všetkými možnými spôsobmi dostať saponátový prostriedok von - poriadne poumývať, vyutierať. Ručne, miskou, alebo flaškou by som nalial trochu roztoku vody s mydlom - pena by mala sadnúť do prepadu, kde je čerpadlo.Škoda, že nepíšeš konkrétne, o aký typ umývačky riadu ide a akú chybu vypisuje.
Ako inšpiráciu pridávam : http://translate.google.sk/translate...MqmN7Aarg4DACw
Naposledy upravil sosak : 15.08.14 at 15:31
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
martin124 vypisuje to chybu E15 a privod vody...umyvacka siemens...
sosak Pozri si link, ktorý som dodatočne priložil
Chobot no tak to bude jasné - pena upchala uzatvárací ventil na prívode vody, ten si myslel, že voda tečie spät.
sosak Keď sadne pena, pridaním octu, roztokom vody s toal. mydlom - zásada, oleja, umývačka bude fachčiť.
  zbaliť

pokazena umyvacka riadu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.