Zavrieť

Porady

Daňová licencia po obnove Fa "v likvidácii"

Keď je fa v likvidácii, neplatí daňovú licenciu. Čo sa stane, ak budúci rok obnovím a začnem fa opäť využívať na podnikanie? Je potrebné doplatiť daňovú licenciu za predchádzajúce obdobie, keď bola fa v likvidácií? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pozri § 46b/7/d, kde je uvedené, že ... daňovú licenciu neplatí daňovník za zdaňovacie obdobie podľa § 41/4 ... čo je likvidácia. Po tade by to bolo dobre, keby firma bola aj zlikvidovaná. Otázkou je, či to likvidácia bola ... ak neskončila zlikvidovaním firmy, ale jej revitalizáciou. Do likvidácie postupuje už zrušená firma, u ktorej sa neuplatnili možnosti alternatívneho pokračovania a pristupuje sa k vysporiadaniu likvidačných podielov zo zrušenej firmy. Čo je jediným účelom likvidácie. Fakt neviem, či z likvidácie môže vyvstať tá istá firma a pokračovať v svojej činnosti. Či obchodný register vráti zrušenú firmu medzi živé firmy. Lebo ... zdá sa, že ide o zjavný účel, vyhnúť sa cez likvidáciu plateniu licencie. Ten môže byť v zmysle § 2/p považovaný za neplatný právny úkon, keďže iný = obchodný účel neexistuje. Ak napriek tomu áno, tak ... keďže túto alternatívu zákon nerieši, tak zákon platí tak, ako je napísaný. Čiže za obdobie likvidácie licenciu neplatí.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja zastávam môj súkromný názor, že je čiste na rozhodnutí spoločníka, čo urobí s firmou. Je pravda, že vstupom do likvidácie neplatí licenciu. Ja mám dve možnosti. 1. riadne ukončiť likvidáciu a podať návrh na výmaz z OR. A druhá možnosť, opäť sa rozhodnúť v podnikaní pokračovať, alebo ju predať niekomu, kto bude potrebovať podnikať a nemusí vkladať do banky 5 000.- Eur ešte zatiaľ povinná výšku ZI. Doba likvidácie nie je nijako obmedzená.

    Daňová licencia po obnove Fa "v likvidácii"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.