Zavrieť

Porady

Čo znamená ak mi nebude zásielka prepustená do voľného obehu ??

Dobrý deň objednali sme cez internet značkové tenisky priamo z číny.
Chcem sa opýtať či má niekto s týmto skúsenosť-
Prišiel nám domov papier že naša zásielka nám nebude doručená čiže pustená do voľného obehu z dôvodu podozrenia z porušenia práv duševného vlastníctva.

Chcem sa opýtať ako toto vyriešiť? čo mám teraz robiť?
Mám vraj kontaktovať Slovenskú poštu sekciu logistiky a medzinárodnej prepravy.
Keďže sú tenisky z číny tak majú podozrenie či nie su fake.
A však ako mám ja vedieť či sú či nie sú fake??
keď vyzerajú totožne ako originál ktoré sa predávajú bežne v obchode??
Mal už niekto takto zadržanú zásielku??
poslali sme im aj mailom objednávku kt. sme urobili cez internet, aj výpis koľko tenisky stáli.. ale ani to im nestačí.

Ak má niekto s týmto skúsenosti prosím dajte vedieť ďalej ako postupovať aby sme neboli poškodení.
Jedna pracovníčka mi totiž povedala že môžu nám byť aj zhabané tie tenisky... a peniažky v čudu
niekto povie že zlikvidovali z dovodu porušenia práv ...a nechá si ich?? totooo je slovenská realita??? ((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    daniela-D ďakujem ..... škoda že neviem... ako im to dopadlo....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    DAniela - ak sú z číny a boli lacné, tak ver mi, že sú na betón FAKE! A práve to odhalili colníci. Značkové firmy nepredávajú cez čínske internetové obchody svoje veci.

    Čo urobiť?

    Teraz nič. Prišla si o tenisky aj o peniaze.

    Do budúcnosti poučenie - nekupovať napodobeniny, ktoré sa vydávajú za originály, ale kúpiť si rovno NO NAME, teda neznačkový, lacný tovar, alebo ak chceš značku, tak v značkovom obchode.

    A ešte pre zaujímavosť - nože sem hoď ten čínsky "značkový" obchod, keď si presvedčená, že nie sú FAKE.

    Oni si ich nenechajú, neboj. Tenisky poputujú do spaľovne vo Vlčom Hrdle pri Slovnafte.
    daniela-D volalii sme tam, riešime to inak... colnica vráti tovar obchodníkovi, a ten nám pošle spat peniaze. /vraj/ tak dúfajme že áno... ešte že to nie je taká veľká suma..
    Lepšie riešenie ako mať zhabaný tovar bez možnosti vrátenia peňazí.
    a nie som si istá či je originál.. len ma zaskočilo že aj originály vyrába čína.... takže preto.....
    Z čoho som dosť mimo... bežne sa na nete predávajú vo veľkom "čínske značkové " tieto tenisky, a v poho prejdu cez colnicu, človek si v domnení že ušetrí peniažky objedná jeden pár... a je v........
    vo veľkom sa tu obchoduje na ebay....na bazari..na bazoši.... a všetko je v poho...
    Chobot Jasné, že sa obchoduje. Každý sa snaží. Ale nie všetko je kóšer. A nedá sa sledovať celý internet.

    Ale podľa typu predajcu už človek vytuší, či ide o legálneho predajcu, alebo obchodníka s napodobeninami.

    Napr. tento číňan je evidentný:

    http://www.heatcaps.net/sdp/2218901/...ngblade_s.html

    naopak, tu by som spokojne nakúpil aj cez net:

    http://www.ebay.at/itm/shoes-Adidas-...item4617818fd8

    Inak na eBayi zvyčajne nemáš značkové napodobeniny. Ebay to nepodporuje.

    Čo znamená ak mi nebude zásielka prepustená do voľného obehu ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.