Zavrieť

Porady

Obchodný register - kolky

Firma chce podať návrh na zmeny v obchodnom registri a k návrhu je nutné priložiť kolok, ktorý avšak nikde nemajú. Pýtali sa už kde kade. Dá sa zaplatiť cez banku? Ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ludmiiilka ďakujem, výšku poplatku vieme. len s úhradou je problém, pretože sa nikde nedajú zohnať kolky, preto sa pýtam či sa to nedá uhradiť iným spôsobom
    Mishok Ako na pošte nemaju kolky?
    Ludmiiilka nemajú, už sme prešli tri pošty a nič a takisto na katastrálnom úrade...kedysi sa to dalo uhradiť poštovou poukážkou, funguje táto možnosť ešte? alebo prevodom na účet? len neviem na aký a priložila by som doklad o zaplatení???
    Mishok Nie som si isty ale asi ta sud po podani vyzve na zaplatenie poplatku (a oznami ako a kde) ak nedas kolky... Ale asi by bolo vhodne sa opytat na podatelni

    mozes asi aj ako sudny poplatok cez 500769 + OÚD/8180... a spravil by som to asi poštovou poukažkou nech viem hned zdokladovat
    Ludmiiilka myslíš že potvrdenie o zaplatení, keď to uhradíme cez internetbanking nestačí?
    Mishok Neviem ti na to odpovedať, logika hovori ze by to malo stacit ved si to vedia overit, avsak pri statnej sprave logika neplati...
    Ludmiiilka ďakujem veľmi pekne za rady
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemaju na obchodnom registri uz kolkomat?
    Treba si tam kupit nahradu s CRT kodom, kolky v novembri 2014 definitivne koncia a v reportazi vraveli, ze posty maju problem, aj ked (vraj) doplnanju chybajuce kolky do par dni.
    Ludmiiilka o tom tiež viem, najbližší okresný súd je pre firmu v Žiline, čo je 80 km, preto sa snažím nájsť ľahší spôsob

    https://www.financnasprava.sk/sk/inf...pravnePoplatky

    na tejto stránke som našla aj platenie z účtu na účet, len neviem číslo účtu. Neviem či to mám zaplatiť ako súdny poplatok na číslo účtu 500769+OUD/8180 alebo ako správny poplatok s číslom 500785. Som z toho zmetená. Ak to takto zaplatím, stačí im potvrdenie o zaplatení alebo ako to mám dokladovať? Nikde som sa nič také nedozvedela

    Obchodný register - kolky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.