Zavrieť

Porady

Obchodný register-odmietnutie zápisu

V prípade,že Obchodný register vráti žiadosť o zmenu,ako treba ďalej postupovať?
Treba znovu zaplatiť 1500,-Sk?
Treba vypísať nové tlačivá,alebo stačí len doplniť chýbajúce veci.napr.Valnú hromadu?Dík za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    osobne si myslím - aj vlastná skúsenosť - že mal nejaký dôvod na vrátenie asi neúplnej žiadosti - resp. iná chyba tam bola...tak by som opäť podal žiadosť a myslím, že sa znovu platí...ale koľko - to teraz narýchlo neviem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    je to tak, že musíte doložiť nový návrh do OR a znova zaplatiť správny poplatok - bližšie pozri zákon o Obchodnom registri - § 8 - môžte podať odvolanie, ale ak má súd pravdu, tak musíte podať nový návrh ešte raz.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Chcem sa spýtať:Pri zmene sídla spoločnosti a následne na zápis do OR treba zmeniť alebo spraviť nejaký dodatok k spoločenskej zmluve (notárskej zmluve pri jednom spoločníkovi)?
    Aká je potom postupnosť? Treba vypísať papiere,ktoré sú na OR,spolu s 1500,-Sk kolkom + Valná hromada.A čo ešte?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    sťahovali sme sa asi pred 4,5 rokom...ešte si to živo pamätám...

    podľa mňa netreba žiadny dodatok k spoločenskej zmluve. samozrejme po aktuálnom výpise z OR, ktorý si musíš nechať niekoľko krát overiť, lebo niekde chcú len také. Treba sa odhlásiť a prihlásiť na príslušnom živnostenskom úrade - resp. zo starého poslali agendu automaticky na nový - ale keďže chodíme do tendrov - potreboval som aj papiere z nového živnoatenského - potom to treba poslať do ostatných inštitúcii: sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne všetkých zamestnancov ako aj všetkým obchodným partnerom či štatistickým úradom a podobne (tam len obyčajnú copy). Keďže mne sa nechcelo v rámci BA odísť od Dú, kde mám dobré vzťahy - podal som si žiadosť na ÚDR o "delimitáciu" či ako sa to volá - aby som ostal na pôvodnom dú...vyhoveli mi...ale treba vedieť čo písať v žiadosti - neviem čo by platilo u Teba...
    možno som na niečo zabudol - ale isto ma niekto doplní...

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Tibor ďakujem, za odpoveď.Zmenili sme len sídlo firmy v rámci mesta,čiže ani DÚ nemeníme.Dala som žiadosť na register.Oni ju vrátili,s tým že tam nemám všetko.
    Mám otázku či stačí len Valná hromada,alebo treba zmeniť aj spoloč.zmluvu.Nemám v tom dosť jasno.Na na www.OR je napísané čosi o spoloč.zmluve.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Luna, pozri si v časti Podnikanie - tému Zmena bydliska SZČO a konateľa s. r. o., tam som napísala zopár krokov, ktoré treba urobiť pri zmene. To že vám súd vrátil žiadosť máte určite písomne vysvetlené (v tom zamietnutí), takže podľa toho by ste tú žiadosť mali doplniť. Apropo, keď hovoríte o žiadosti, to ste posielali na tlačivách určených pre OR? Alebo len ako žiadosť, nie je to z vašej otázky celkom jasné. Ale ak vám to súd vrátil, tak to treba podať znova a jasné, že zaplatiť aj 1500,- Sk. Spoločenskú zmluvu treba zmeniť, pretože to vyžaduje zbierka listín - úplné znenie. Ja som robila aj valnú hromadu, pretože práve ona môže meniť spoločenskú zmluvu. Je to trochu papierovačiek, ale postupne sa všetko dá zvládnuť. Ešte raz pozrite Podnikanie - a tú tému spomínanú na začiatku. Pekný deň.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Vladan ďakujem.Stále sa mám čo učiť.Na veb.stránke som sa dočítala čo mi treba.Kolok 1500,-overiť notárom a žiadosť som mala s OR s podateľni,Valnú hromadu.Keď som tam tel.povedali mi že si mám zaplatiť právnika,že oni info.nepodávajú.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    to sú typické úrady!!! Ja som to tiež skúšala telefónom, ale takisto ma odbili, že oni právne infošky nepodávajú. Tak som sadla na net - www.orsr.sk a tam som si tie tlačivá študovala! Potom som si zobrala zákon o Obchodnom registri a listovala! Ináč som niekde v správach (tak pred 2 mesiacmi) zaregistrovala, že vzhľadom na nový zákon o Obchodnom registri má byť na súdoch zriadená nejaká kancelária - ktorá bude podávať infošky. Ale doteraz to neexistuje, takže opäť plané sľuby.
    Luna, nespomínala si, že či v tom odmietnutí bolo uvedené prečo tú žiadosť zamietajú. Lebo podľa toho by si svoju novú žiadosť mohla doplniť. Pekný deň

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    my sme teraz ziadali o vymaz z OR po skonceni likvidacie, zamietli nam vymaz a chcu dolozit este nejake doklady, dokladam to tak ze napisem jeden sprievodny list vypisem prilohy a prilozim,dufam ze to nebude problem.... je to potrebne dolozit do 15dni od dorucena vyrozumenia.

    Obchodný register-odmietnutie zápisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.