Zavrieť

Porady

Môžem ísť na dovolenku, alebo mi ju vyplatia?

Ahoj,
potreboval by som poradit v jednej veci.

Mam pracovnu zmluvu kym sa mi kolegyna nevrati z materskej dovolenky. Ona sa vracia 8.9. Sef mi zmluvu chce predlzit s tym, ze ma presuva na inu pobocku. Ale ja som si nasiel inu pracu, do ktorej by som mal nastupit 1.10. Mam este 10 dni dovolenky. Ako to s nou moze byt? Musia mi ju vyplatit, alebo si ju mozem este od 8.9 cerpat aj napriek tomu, ze mi skoncila zmluva? A aky je rozdiel medzi tym, ze mi ju vyplatia, alebo si ju vyberiem.
A este ma zaujima, ze aj ked mi sef zmluvu chce predlzit, mozem to odmietnut a tym sa pracovna zmluva rusi?

Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    predpokladam teda, ze mas uzatvorenu zmluvu na dobu urcitu pocas MD tej kolegyne - teda ak ona 08.09. nastupuje do prace, tebe sa pracovny pomer konci 07.09.- pokial nepodpises nejaku dohodu o zmene prac. podmienok o tom, ze sa predlzuje na neurcitu, resp inu dobu.
    Nevycerpana dovolenka sa pri skonceni prac,. pomeru preplaca - otazka je ci mas narok na tych 10 dni, alebo nie - podla toho odkedy trva prac. pomer a ci si odpracoval 60 dni v kal. roku u tohto zamestnavatela -- chcem tym povedat, ze ci uz je to zalikvotizovana cast dovolenky alebo ti ju budu este upravovat.
    Luky Coudyak Danko Tych 10 dni je uz vypocitana alikvotna ciastka. Do konca roka by som mal 15 dni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP na dobu určitú sa skončí dňom, na ktorý bola uzatvorený. Teda ak sa vráti a nechceš, aby sa PZ predlžila, PP skončí nástupom ženy z RD. S dovolenkou je to tak, ak Ti zamestnáv. určí jej čerpanie ešte pred dátumom 8.9., budeš ju čerpať, ak nie, nevyčerpanú musí preplatiť pri skončení PP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luky Coudyak Danko Takze mi ju moze bud preplatit, alebo si ju budem cerpat. A aky je v tom rozdiel? Zaplatit mi musi aj ked budem na dovolenke, nie?
    Tweety Samozrejme, preplatiť čerpanie alebo nevyčerpanú musí. A aký je rozdiel? Ak budeš do konca pracovať, budeš mať mzdu aj preplatenie nevyčerpanej D, ak ju budeš čerpať, mzda bude len za odpracované a čerpaná D sa preplatí. Takže prvá možnosť je výhodnejšia.
    Luky Coudyak Danko Aha, uz rozumiem. No kedze ma nema kto zastupit, tak predpokladam, ze ma na dovolenku neposle. Aspon by nemusel. Dakujem pekne za vysvetlenie a poradenie.
      zbaliť

    Môžem ísť na dovolenku, alebo mi ju vyplatia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.