Zavrieť

Porady

Pomože mi exekútor?

Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu,pretože neviem aký by bol najrozumnejší ďalší postup.S exmanželom sme rozvedení 2 roky,máme dve deti. Súdom stanovené výživné neplatil,po viacnásobných trestných oznámeniach nastúpil v týchto dňoch na výkon trestu. Na výživnom deťom dlží 3200,-euro a stále dlh rastie. O náhradné výživné som nepožiadala,zatiaľ som to nedala ani exekútorovi,pretože je dlhodobo nezamestnaný a privyrábal si len na čierno, takže zameškané výživné by bolo nevymožiteľné.
Ešte stále nie sme majetkovo vysporiadaní, sme spoluvlastníkmi domu 1-1. V dome majú doživotné právo užívania jeho rodičia, čo je aj na liste vlastníctva uvedené.Pokúšala som sa dohodnúť o vysporiadaní,no bezvýsledne. Exmanžel plánuje svoj diel prepísať na sestru. Tým pádom nebude vlastniť absolútne nič a deti zameškané výživné zrejme nikdy neuvidia, lebo pracovať nemieni, rozhodnutia súdov neakceptuje. Ak by som to v tomto čase dala exekútorovi muselo by byť vyplatené najskor dlžné výživné a až potom by svoj diel mohol prepísať na sestru? Dal by mu exekútor nejakú plombu na majetok? Možem urobiť nejaké kroky, aj keď je vo výkone trestu?(napr.podať trestné oznámenie,zájsť k exekútorovi..) Ešte rok budeme mať BSM. Po treťom roku už može robiť so svojím dielom čo chce aj bez mojho vedomia? Ako možem čo najúčinnejšie ochrániť záujmy detí v tejto situácii? Vopred Vám ďakujem.
Naposledy upravil červený gombík : 28.08.14 at 17:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Daj to exekútorovi teraz.. Podať návrh na vyporiadanie BSM a okamžite v ten deň ako bude právoplatnosť rozsudku o vyporiadaní, dať exekučné záložné právo na podiel na nehnuteľnosti.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len malá poznámočka: BSM je nevysporiadané - takže každý z vás má podiel v BSM. Takže on nemôže svoju časť len tak prepísať na sestru. Potreboval by tvoj súhlas!
    Ako bolo radené MarcoM - tak to urob. A potom už nebude ani mať šancu prepísať svoju časť na sestru - poškodzovanie veriteľa..... pretože on je voči tebe dlžníkom. A exekútor v tom okamihu pôjde po jeho časti.

    Pomože mi exekútor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.