Zavrieť

Porady

gastroenterologické zdravotné problémy

Dobrý deň, prosím poraďte. Cítim sa slabá, mám závrať, pocit na odpadnutie. Ak sa v noci otočím na bok točí sa mi hlava, preto musím spať iba na chrbáte. U lekára som bola s týmto problémom. Lekár mi povedal, že sa mi prelievajú črevá. Predpísal mi Smectu, co mi aj pomohlo, no po 3 mesiacoch sú problémy späť.
4 komentárov     zbaliť
taiko "prelievaju creva"? To taka diagnoza naozaj existuje?
korela Asi prelievanie v črevách. Neviem čo ten pojem všetko obsahuje, ale o.i. to spôsobujú i paraziti. Ak je človek v kľude, môže to pociťovať aj počuť.
taiko jeezus marjaa ani nevrav, aby som pocul parazitov
korela Ich nie, to sú nemé tvory našťastie.:-) !!! Už len to by chýbalo.
Ale pohyb obsahu a s tým súvisiace "okolnosti".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kejtlinka,
    vyskúšaj neurologa, možno máš problém so stredným uchom a neurolog to vie napraviť.
    Mala som také pocity, teda cítila som sa ako opitá, krútila sa mi hlava bolo mi mdlo a návšteva neurologa to vyriešila.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Urcite sa ziadaj na odborne vysetrenia, pri tazkostiach co si popisala by som diagnozu "prelievanie criev" od obvodaka nebrala. Ak by nechcel poslat na vysetrenia, vymenila by som obvodaka.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Na zaciatok prestan jest mliecne vyrobky a vyrobky z psenicnej muky a uvidis, ci sa Ti do tyzdna stav nezlepsi. Ak aj mlieko a psenica nebudu problemom, minimalne sa pekne precistis. A pozor mliecne proteiny, laktoza a muka su napr aj v sunke
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Ked už tak aspon mesiac,týždeň je nič.
    taiko uz po 4 dnoch sa jej ulavi, ak ma s niimi problem a vynecha ich z jedalnicka
    kejtlinka mliečne výrobky som už vylúčila aj pšenicu. Dávam si pozor na to, čo jem. Vlastne takto dietujem už dlhšie. Súhlasím, cítim sa lepšie len ten pocit slabosti a závrate pretrváva...
    korela Kedy ti robili naposledy krvný obraz máš v poriadku železo, nie si chudokrvná? Slabosť aj závraty bývajú aj pri nej.
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Reagujem na - "Ak sa v noci otočím na bok točí sa mi hlava, preto musím spať iba na chrbáte."
    Aj krčná chrbtica to môže spôsobovať. Mne sa to stalo pred 20.rokmi, zrazu v záhrade som padala k zemi, mala som sa našťastie čoho zachytiť, to ma poriadne vystrašilo, potom iba pri jednom úkone v kuchyni, ak som vyberala náčinie v tej istej polohe, sklonená. Najhoršie to však bolo na lôžku pri obracaní, mala som pocit ako na hojdačke, na vlnách. RTG potvrdené že krčná, nakoniec koľko % ľudí má dnes chrbticu v úplnom poriadku. Žiadne lieky som nebrala, prešlo to veľmi skoro a samo, bez rehab. cvičenia. Podnes sa mi to nezopakovalo. Ale bolo to mimoriadne nepríjemné.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    je veľa príčin spôsobujúcich závrat,môže to byť od chrbtice,problémy s rovnovážnym systémom-ucho,mozog....nádor.......treba ísť aj na ORL....
    mńa dokonca poslali aj na magnetickú rezonanciu mozgu (aby vylúčili nádor...)

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    co mi aj pomohlo, no po 3 mesiacoch sú problémy späť....
    Tak treba ísť späť k lekárovi.
    kejtlinka určite aj pôjdem k lekárovi. Takto sa spať a žiť nedá... Len hľadám pomoc a rady všade možne.. ďakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kejtlinka ďakujem, už som bola na gastro vyšetrení, no nič mi nezistili
    taiko A co skumali?
    kukučka To si nepísala a je to predsa dobrá správa, mne sa tie príznaky nepodobali na gastro, hľadaj ďalej.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To moze byt gastro ale aj chbtica a x dalsich veci.
    Jedine naspat k lekarovi.
    kejtlinka mám bolesti chrbtice, skúsim na to upozorniť aj lekára, ďakujem

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Urcite by som ti odporucala vysetrenie u neurologa a aj to usne .

    gastroenterologické zdravotné problémy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.