Zavrieť

Porady

Môžu mať "nepustiť" z práce?

Chcem sa opýtať, či existuje zákon, ktorý by ma prinútil ostať v práci aspoň 2 roky. Zamestnávateľ mi povedal, že bude na mňa čerpať prostriedky z Projektu pre ľudí do 29 rokov a že ma z tadiaľ nepustí, ani keby čo bolo, pokiaľ neuplynie doba, na ktorú je príspevok. Nie je to tak, že môžem kedykoľvek podať výpoveď (nehovoriac o skúšobnej dobe) a on musí obsadiť toto miesto do určitej lehoty iným vhodným uchádzačom o zamestnanie?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to tak ako píšeš, PP môžeš počas SD skončiť hocikedy. Po jej uplynutí môžeš zas skončiť výpoveďou alebo Dohodou(ale na tú určite nepristúpi).

    Lenka278 je offline (nepripojený) Lenka278

    Lenka278
    nemusis sa bat...ja som mala takto tiez nastupit a zamestnavatel mi tiez tvrdil toto iste...ale to vobec nieje pravda....ty mozes opustit pracu kedykolvek, resp. dat vypoved a vypovedna doba zo zakona podla typu zmluvy, on sa zaviazal uradu prace ze dane miesto bude 2 roky mat.,..cize ked ty odides on si musi hladat presne vhodneho kandidata a zamestnan ho tam inak su tusim tamnejake pokyty a musel by spatne vratit dotacie co mal na teba....takze tu ide skor o klamanie aby on nemal tolko roboty s hladanim dalsieho cloveka na tvoje miesto...kludne daj vypoved...

    JuroS1 je offline (nepripojený) JuroS1

    JuroS1
    zase jeden s tych zamestnavatelov co si mysli ze je cezar. bachni mu s cistym svedomim vypoved na stol. Ak si v SD tak mozes skoncit hned, ak po uplynuti tak pravdepodobne bude od teba vyzadovat aby si tam este nejaku dobu bol, kym nenajde nahradu...MOZNO, mne to spravili tak. Hadam sa s nim dohodnes....drzim palce! Ak by ti robil problemy, behni na urad prace a tam si nan posvietia, pripadne poslu kontrolu. tu mas link na pod situaciu: http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000...pustit-z-prace

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Nie si jeho vazal, ani majetok... A keby si trebárs chcel odísť do zahraničia, alebo vážne ochorel či zomrel, čo urobí? Tiež Ťa nepustí?

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Aj keď bral na teba dotáciu, tá sa týka jeho.. pre teba paltí zákonník práce A teda všetko čo je v ňom... a nič o "povinnom zotrvávaní v práci tam nie je" )))

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pre istotu sa ťa opýtam, či si neuzatvoril so zamestnávateľom nejakú dohodu o zvyšovaní či prehlbovaní kvalifikácie (či si sa nezúčastnil nejakej vzdelávacej akcie, ktorú ti hradil zamestnávateľ)? Ak nie, tak môžeš dať kedykoľvek výpoveď.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    "V prípade predčasného skončenia pracovného pomeru zamestnanca, na ktorého pracovné miesto sa poskytuje príspevok, je zamestnávateľ povinný preobsadiť pracovné miesto iným uchádzačom o zamestnanie, a to v lehote do 60 kalendárnych dní od jeho uvoľnenia," uviedol ÚPSVR.
    https://www.istp.sk/clanok/4711/Firm...acovnych-miest
    Zamestnávateľ ťa nemôže prinútiť zostať v práci, keď nechceš.

    Môžu mať "nepustiť" z práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.