Zavrieť

Porady

Finančné vyrovnanie

Žila som s partnerom 13 rokov v dome, ktorého vlastníkom som spoločne s dcérou. Po smrti manžela som sa nevydala, žili sme len v partnerskom zväzku. Počas spoločného vzťahu si partner kúpil rekreačné zariadenie, na ktoré bude ešte splácať 2 roky hypotéku. Je 67 ročný podnikateľ, poberá aj dôchodok, vlastník viacerých nehnuteľností. Dnes som sa náhodne dozvedela, že 2 roky sa stýkal s 35 ročnou milenkou, s ktorou splodil už teraz 4 mesačné dieťa, v hektickom podnikateľskom duchu žil v oboch domácnostiach polovicu týždňa s jednou, druhú s druhou. Zaujímalo by ma, či po trinástich rokoch spoločného života nemám nárok zo zákona na nejaké finančné vyrovnanie napriek tomu, že spláca pôžičku sám a nehnuteľnosť je len v jeho vlastníctve a neboli sme manželmi. Po prepuknutí odmieta komunikovať.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ako? ty si robíš nárok na nejakú jeho nehnuteľnosť?
    Z akého dôvodu?
    Zabudni.
    celin Práve z toho dôvodu, že som mu venovala 13 rokov partnerskej starostlivosti spojenej aj s vybudovaním zariadenia a všetkými nervami, čo okolo toho boli.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zo zákona nemáš nárok na finančné vyrovnanie.
    V praxi je preukázanie spolužitia pomerne náročné. Jedným z riešení je napr. uzavretie tzv. partnerskej kohabitačnej zmluvy; u nás v zásade neznámy a právne nedefinovaný pojem, s ktorým sa ale môžete stretnúť v niektorých krajinách v rámci Európskej únie. Súčasťou kohabitačnej zmluvy by malo byť napr. určenie otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov (na Slovensku je povinnosť tak urobiť pred príslušným štátnym orgánom), prípadne ošetrenie majetkových otázok pre prípad rozchodu.

    http://zahradnikova.sk/vznik-a-zanik...ov/spoluzitie/
    Naposledy upravil sosak : 02.09.14 at 18:55
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    celin Je to smutné, lebo ak sa k niekomu správam čestne a venujem mu všetok svoj čas a energiu na úkor seba, malo by sa to nejako kompenzovať pre podvedenú stranu.
    Chobot Na to slúži manželský zväzok. Tam sa delí spoločne nadobudnutý majetok. Po právnej stránke nemáte spoločný majetok.
    dmc Taky je zivot.
      zbaliť

    Finančné vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.