Zavrieť

Porady

Osobné dosvedčenie o predanej sume + dodatočné finančné vyrovnanie za predaný RD

Pred cca 20 rokmi bol predaný rodinný dom, neviem za akú sumu, nenašla som doklad. Mojím príbuzným bola vydelená istá časť, vraj polovica. Moja otázka spočíva v tom, či je postačujúce osobné dosvedčenie svedka (doplnené napr. písomným vyhlásením potvrdeným notárom), aká suma bola vydelená? Ďalej, či je možné po takmer 20 rokoch žiadať finančné vyrovnanie (ak sa podarí zistiť, že predajná suma bola vtedy vyššia, ako bolo tvrdené). Máte s tým niekto skúsenosti? Príp. nájde sa tu nejaká právnická rada?
Naposledy upravil Flegmosko : 02.08.13 at 13:14
marjankaj Tak na toto bude skôr vedieť odpoveď veštec. Kto má žiadať finančné vyrovnanie? Od koho? Za čo? Čo s tým máš spoločné ty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Svedok po 20-tich rokoch si toho veľa pamätať nemusí a nieto papiera - nieto ničoho - pravda zapadla prachom.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Možno práve preto chce to čestné prehlásenie od svedka.
    misoft No ja by som na takéhoto svedka nespoliehal - 20 rokov je 20 rokov (veď ja niekedy neviem, čo som robil pred dvoma dňami )
    marjankaj A k čomu to svedectvo bude? Aký právny nárok majú tí príbuzní na polovicu predajnej sumy? Vlastnili ten majetok? Alebo ho zdedili?
    A možno svedkovia "jahodoví" by si spomenuli na hocičo, čo by bolo treba.
    kopretinka ja som nepochopila,o čo zadávateľovi ide? pred 20 rokmi predali dom a teraz si uvedomili,že ich obabrali (asi?)
    marjankaj Asi ani zadávateľ nechápe. Inak by to vysvetlil. Veď on netvrdil, že niečo predal. Iba ak príbuzní.
      zbaliť

    Osobné dosvedčenie o predanej sume + dodatočné finančné vyrovnanie za predaný RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.