Zavrieť

Porady

Žiadosť o súčinnosť pri splatení dlhu

Brat si v minulosti požičal v peniaze od nebankovky a nesplacal tak ako by mal.Kedže vedel ,že odíde pracovať do zahraničia bez môjho vedomia poskytol nebankovke moje telefónne číslo (registrované na priateľove meno) ,ako kontaktnú osobu ak sa s ním nebudú mocť spojiť.Viackrát ma kontaktovali telefonicky ,aby sa im brat ozval.Informácie ohľadom úveru ako koľko si požičal,koľko má vrátiť mi poskytnúť nechceli ,že o tom so mnou nemôžu hovoriť zmluvu majú s ním.Dnes mi prišlo poštou nemilé prekvapenie ,kedže ma brat uviedol ako kontaktnú osobu apelujú na mňa aby som zabezpečila v súčinnosti s dlžníkom a vo vlastnom záujme úhradu dlžných súm 1551,19€ a 8331,64€.Nikdy som nič nepodpisovala.nikomu neručim ani neručila.kým mi nezačali vyvolávať ani som nevedela ,že má pôžičku a ešte k tomu od nebankovky.Môže nebankovka odo mňa vymáhať tento dlh.Bratovi je údajne strhávaná podĺžnosť exekučnými zrážkami z platu.Ja už mám svoju rodinu,deti a nemienim splácať bratove dlhy.Ďakujem,pekne za akúkoľvek,radu,názor,pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Sama uvádzaš, že brat Ťa uviedol ako kontaktnú osobu bez Tvojho vedomia/privolenia. Nebankovka ďalej nemá ani právny základ (spoludĺženie alebo ručenie úveru tvojou osobou) nato, aby pohľadávku vymáhala prostredníctvom Teba. Tvoja súčinnosť môže byť iba fakultatívna, v žiadnom prípade nie obligátna. Ja by som im na daný list odpísal, že si asi zmýlili adresáta a oznámil im, že nedisponuješ živnosťou na vymáhanie pohľadávok, nech sa obrátia so svojim nárokom na profesionálov. Zároveň ich v odpovedi upozorni, že ako kontaktná osoba si bola uvedená bez Tvojho vedomia a ďalej si neželáš, aby Ťa v tejto veci kontaktovali. V opačnom prípade budeš nútená voči nim podniknúť všetky dostupné právne kroky na ochranu tvojich práv pred ich nezákonným obťažovaním.

    Hlasovalo 15 pouzivatelov

    Užitočné (15)
    Mária27, KloferHladny, Dana1, Zita5, luja5, KEJKA, katarina158, taiko, Evita12, MarcoM, AmmiS, maja, MisS_KafenQa, jarmila0206, misoft
    15

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak si nič nepodpisovala, nikomu neručila, nikde tvoje meno nefiguruje - môžu ti tak akurát práškový cukor do **** fúkať.
    Upozorni ich (a dôrazne), že si uvedená ako kontaktná osoba a nie si ich dlžníkom, klientom. Nemáš voči nim žiadne záväzky, dlhy. Tak nech prestanú od teba vyvíjať nátlak na nejaké splatenie. Oznám im, že ich požiadavku si pretlmočila a viacej konať nemôžeš. Inak ich budeš žalovať pre obťažovanie.
    Musíš na nich robiť BU-BU-BU, lebo pokoj nedajú....

    Evita12 je offline (nepripojený) Evita12

    Evita12
    Presne také nepríjemné prekvapenie prišlo včera aj môjmu manželovi, taktiež na neho apelujú, aby vo vlastnom záujme zabezpečil úhradu za cudzieho dlžníka, vo výške 6632,06€. Dokonca priložili i poštovú poukážku... Okamžite sme volali na kontaktného pracovníka, kde som sa riadne na ňom vyriadila...len teda neviem či máme na to reagovať ešte aj písomne , keďže to vlastne poslali na jeho starú adresu a nebolo to posielané ani doporučene ,obálka nebola ani ofrankovaná. Uvážte, je vôbec možné, aby sa takéto niečo dialo , aby spoločnosti svoje podlžnosti vymáhali od ľudí , ktorí nemajú nič s týmto spoločné ?? Či už sme naozaj banánová republika??
    misoft Zhrnutie:
    Apelácia za niekoho cudzieho - kašľať na nich.
    Vhodili obáločku do schránky - nebola doporučene, nedoručená oficiálne poštou - do koša! Nič neprišlo - trhnite si ľavou zadnou....
    Volali ste a vynadali - konečne! Na nich platí len toto. Hore som tiež písal, čo na nich.....
    A ak by volali - "Váš hovor bude zaznamenaný a prípadne podstúpený polícii" - stačí im to povedať.....

    katarina158 je offline (nepripojený) katarina158

    katarina158
    Oni proste skusaju, co sa da. Mozno sa niekto pomyli alebo zlakne a nieco im zaplati aj napriek tomu, ze nie je rucitelom ani spoludlzníkom.
    Nie je takáto praktika trestným cinom ako pokus o podvod?

    blaškova je offline (nepripojený) blaškova

    blaškova
    Dobrý deň, jednoznačne čo najskôr žalovať spoločnosť Pohotovosť - žalobou na súd. Nech sa dlžník obráti na e-mailovú adresu: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com, toto združenie pomáha spotrebiteľom voči spoločnosti Pohotovosť, či už ide o exekúciu alebo nekonečné vymáhanie dlhu
    willma Blašková blašková, najprv si riadne prečítaj zadanie - zadávateľ nie je dlžníkOM

    Žiadosť o súčinnosť pri splatení dlhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.