Zavrieť

Porady

postup výpočtu odstupného a odchodného

chcela by som Vás poprosiť o kontrolu výpočtu odstupného a odchodného ide o 2 zamestnancov
Odstupné - ochádza od nás potom ako mu bol priznaný starobný dôchodok, chvílku ešte pracoval a teraz odcházda dohodou
Odstupné - pre nadbytočnosť, pracoval u nás 1 rok.
Spôsob výpočtu budem mať rovnaký, potrebujem dostať priemerný mesačný zárobok a obaja dostanú jeden tento mesačný zárobok.
Zamestnanci končia k 31.8.14.
Budem brať do úvahy 2Q(april,maj,jún) a vypočítam si priemerny hodinový zárobok = HM - všetky náhrady (dovolenka, OCR, PN)/počet odpracovaných hodín za 2Q
(napr. HM á 300,- EUR a náhrady 50 za dovolenku, 10 za OCR = 900-60/360 odprac.hodin za 3 mesiace = 2,3333 EUR
týždenný úväzok je 37,5 hod. takže jeho priemerný počet hodín je 4,348x37,5=163,05 hodín
tento priem.počet hodín 163,05 vynásobím priemerným hodinovým zárobkom 2,3333 a dostane od nas 380,45 EUR

je to takto spravne?

ďakujem Vam veľmi pekne
Naposledy upravil sona123 : 04.09.14 at 08:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak odchadza dohodou alebo pre nadbytocnost?
    Alebo ide o dohodu o skonceni PP z dovodu nadbytocnosti?
    Lebo to ovplyvni narok na odstupne.

    Pri vypocte mesacneho odstupneho ci odchodneho pouzivas priemerny pocet dni v mesiaci, co je 21,74. Cize vypocet bude 7,5* 21,74 * priemerna mzda za hodinu. (co ale je tvojich 163,05*priemerna hod. mzda)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sona123 Upravila som dotaz ide o 2 rôznych ľudi. Tých 163,05 je priemerný počet hodín v mesiaci x priemer.hod mzda. Neviem či je to dobre
    ivka70 Malo by to byt dobre, ten narok na odstupne sa stale riadi sposobom ukoncenia PP a trvanim PP.

    Kazdopadne tu priemernu mzdu musis mat uz vypocitanu, ved aj sviatok v juli si platila tym istym priemerom.
    sona123 ano mam priemer.mzdu len som pre istotu napisala ci som to vyratala dobre
    dakujem Ti velmi pekne za radu a potvrdenie mojich uvah
    Radka08 Prosím Vás a ako ste prišli na tých 21,74? Ďakujem
    ivka70 To je konstanta = priemerny pocet pracovnych dni v mesiaci, vypocitana z asi 20 ci viac rokov a bezne pouzivana v mzdovom uctovnictve.
    Radka08 Ďakujem, už som to vygooglila ale predsalen ešte, mám taký pre mňa špecifický prípad - zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou §60 ZP. Teraz som sa od neho dozvedela, že nejde na PSD, ale zatiaľ "na podporu" na pol roka a potom si požiada o PSD, tzn. že prakticky od nás do PSD neodchádza a teda by nemal mať ani nárok na odchodné, mám pravdu?
    Ďakujem
      zbaliť

    postup výpočtu odstupného a odchodného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.