Zavrieť

Porady

uhrada FA znížená o poplatok

Prosím o radu, odberateľ uhradí FA napr. na sumu 1000 sk pošt. poukážkou pošta prevedie sumu na podnikateľský účet a za to si účtuje 4,70 poplatok ,čiže na účet pripíše len 995,3sk ako sa to má správne zaúčtovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Aj ja som mávala takéto prípady. Účtovala som 211/311 - 995,30 a 548/311 - 4,70. Pohľadávku si musíš zlikvidovať celú.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    liduska
    Prosím o radu, odberateľ uhradí FA napr. na sumu 1000 sk pošt. poukážkou pošta prevedie sumu na podnikateľský účet a za to si účtuje 4,70 poplatok ,čiže na účet pripíše len 995,3sk ako sa to má správne zaúčtovať ?
    Sumu 1000,- naúčtuješ na úhradu pohľadávky a 4.70 ako poplatok. Mala by si mať však niečo, na základe čoho vieš preukázať výšku poplatku. Ešte doplním, ak je to poplatok za prevod, tak by som to účtovala na 568.
    Naposledy upravil kalkulka : 21.04.06 at 04:31

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    na tých 4.70Sk by mal od VAKUP-u musí prísť rozpis, kde Sl. pošta oznamuje poukázanie platby 1000,- Sk a stiahnutie si poplatku 4.70 Sk. Pohľadávku treba vyrovnať, poplatok zaúčtovať na 568.
    Naposledy upravil DušanČ : 21.04.06 at 08:29

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Ten rozpis z pošty mám ale mňa zaujíma konkrétné/ polopate/ účtovanie aj so sumou

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    liduska
    Ten rozpis z pošty mám ale mňa zaujíma konkrétné/ polopate/ účtovanie aj so sumou
    Úhrada fa 221/311 1000.-, poštovné 518/221 4,70.-

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    liduska
    Ten rozpis z pošty mám ale mňa zaujíma konkrétné/ polopate/ účtovanie aj so sumou
    Však odpoveď tu už bola. Stačí čítať:

    kalkulka
    Sumu 1000,- naúčtuješ na úhradu pohľadávky a 4.70 ako poplatok. Mala by si mať však niečo, na základe čoho vieš preukázať výšku poplatku. Ešte doplním, ak je to poplatok za prevod, tak by som to účtovala na 568.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    ďakujem TWETY aj ostatným to som potrebovala,lebo som dostala tiež radu že mínusom z 221 vďaka

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    liduska
    ďakujem TWETY aj ostatným to som potrebovala,lebo som dostala tiež radu že mínusom z 221 vďaka
    Veď to aj tak je. Poplatok sa účtuje ako mínus z bankového účtu. Strana D účtu 221 je úbytok peňazí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Danielka
    Prosím, ja to účtujem takto:

    995,30 221/311
    4,70 518/311

    tak to nie je správne?
    Nie je správne, pretože sa ti nevyrovná pohľadávka a túto Ti predsa uhradili v celej výške.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Danielka
    Vyrovná sa mi, veď na strane DAL mám 1000,-?
    Podľa mňa je správnejšie účtovať to voči 221, veď tam ti to stiahli z tvojej došlej platby. Myslím, že ak účtuješ o výpise z banky, tak vždy protiúčet by mal byť 221 a to v tvojom prípade takto účtované nebolo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Danielka
    Vyrovná sa mi, veď na strane DAL mám 1000,-?
    Nevšimla som si tvoj chybný zápis 518/311. Poplatok je Tvoj, nemôžeš to párovať s odberateľom. Poplatok účtuješ oproti 221.

    Danielka je offline (nepripojený) Danielka

    Danielka
    OK, a ten poplatok je lepšie účtovať na 568 ako bankový poplatok alebo 518 ako poplatok pošty?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Danielka
    OK, a ten poplatok je lepšie účtovať na 568 ako bankový poplatok alebo 518 ako poplatok pošty?
    Ak je to poplatok banky, dala by som 568, ale ak poštový tak 518.

    Danielka je offline (nepripojený) Danielka

    Danielka
    K tým úhradám chodí taký rozpis od Slovenskej pošty - faktúra, na ktorej je uvedené, že 4,70 je sadzba za spracovanie PPU. Takže bude asi lepšie 518. Ďakujeeeeem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Všeobecne sa prikláňam k názoru, že sa jedná o finančný poplatok za spracovanie platby, takže doporučenie: účet 568.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.