Zavrieť

Porady

zaradenie nebytového priestoru

Ahojte všetci,

potrebovala by som poradit. Dňa 14.3.2006 bol uskutočnený návrh na vklad do katastra nehnuteľností na zápis nebyt.priestoru. Vcera mi bola dorucena kúpna zmluva na ten priestor, v ktorej je uvedená kupna cena. Kupna cena vsak nebola este zaplatená. Mozem to zaradit do majetku dňa 14.3.2006 aj ked nebola zaplatená kúpna cena? Ako to potom účtovať? Keby bola zaplatená cena tak by som účtovala 022/042. Kedže cena nebola zaplatená na 042 nemam žiadnu čiastku. Co mam robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Postupovala by som v zmysle kúpnej zmluvy. Tam by malo byť napísané, kedy môžete začať budovu využívať. Záväzok môžeš naúčtovať aj na základe zmluvy 042/321. Zaradenie nemá nič spoločné s úhradou. Pokiaľ však v zmluve nie je dohodnuté inak. Úhradu by si potom účtovala 321/221. A následne zaradenie budovy 021/042.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Cize internym dokladom si zaúčtujem záväzok voči tomu komu ma byt zaplatene a druhym internym dokladom si zaradim do majetku priestor?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Áno, presne tak, ale zaradenie v zmysle zmluvy, aby si si náhodou neuplatnila viac odpisov, myslím účtovných.

    zaradenie nebytového priestoru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.