Zavrieť

Porady

dava danovy urad pokutu za neskore odoslanie Prehladu - elektronicky ?

dobry vecer,prosim vas dava danovy urad pokutu za neskore odoslanie Prehladu za zamestnancov?

dnes sme poslali prehlad za august,ale aj za JUL..

za jul s dnesnym datumom uf
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    nedostatneš jedine v prípade, že by šlo o toto:

    NOVINKA OD 1.1.2014!

    Ak bol zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, povinný podať prehľad a nepodal ho do konca kalendárneho mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac, správca dane uloží zamestnávateľovi pokutu vtedy, ak bol povinný prehľad za daný kalendárny mesiac podať, ale len ak:
    1.vznikla za daný mesiac zamestnávateľovi povinnosť odviesť preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti alebo
    2.zamestnávateľ žiadal správcu dane o vyplatenie daňového bonusu alebo zamestnaneckej prémie.

    Z uvedeného vyplýva, že ak zamestnávateľ v mesiaci, za ktorý mal podať prehľad, vyplácal príjmy zo závislej činnosti, ale nevznikla mu povinnosť odvodu preddavku na daň, príp. nežiadal správcu dane o poukázanie daňového bonusu (ktorý vyplatil z vlastných prostriedkov zamestnávateľa), správca dane pri oneskorenom podaní daňového prehľadu, neuloží zamestnávateľovi pokutu podľa daňového poriadku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrejucto no-zamestnavatelovi za tento mesiac nevznikla povinnost platit dan,resp. je zapocivana z preplatkom na dani zo zavislej cinnosti,a danovy bonus neplati zamestnancovi ziaden - takze to vyzera nadejne,ze neulozi pokutu? :-D lebo doteraz sa chvalabohu neozvali,a ved hned 2.9 videli ze Prehlad nemali ,tak by sa ozvali,nie? dufam ze to ostane bez pokuty :-)
    darkolna ale dajú ,nám dali aj tak ,nevznikla povinnost dane ....aj sme to konzultovali ,skoda pisat 66€ pokuta
    andrejucto ani odvolanie nepomohlo? znami pred 2 rokmi dostali pokutu za nepodanie Prehladu,napisali odvolanie,a pokutu odpustili....
    duris11 daju, aj keď nevznikla žiadna daň ani daňový bonus. Ak máš úhrn zdaniteľných príjmov a 0 daň, aj tak musíš prehľad poslať. u nás (PE) dávajú 30 Eur. Ja som si dnes zarobila 90 Eur, iba dnes som podala prehľady za 8/2014, zabudla som na to ako na smrť. Takže suma sumárum, za 1 oneskorený prehľad 30Eur.
      zbaliť
    Dav 13.09.14 20:14 odstránil(a) z Porady

    dava danovy urad pokutu za neskore odoslanie Prehladu - elektronicky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.