Zavrieť

Porady

Hypoteka, najprv navrh na vklad, potom zalozna zmluva?

Dobry den, moja mama predava dom, ktory vlastni spolu s bratrancom, ktory je dlhodobo v zahranici. Mama ma plnu moc na predaj domu od bratranca. Kupujuci poziadali u hypoteku a banka navrhla postup: navrh na vklad, prechod prav na noveho majitela, a ten vytvori zalozne pravo, az potom banka poukaze peniaze mame a bratrancovi. (Normalne to je, ze sa podpise zalozna zmluva, potom sa da navrh na vklad. Zaloznu zmluvu nemozme vytvorit bez podpisu bratranca, ktory je v zahranici a splnomocnenie vraj nestaci.) Zda sa mi to ako velke riziko. Pls, poradte, ako v zmluve ochranit fakt, ze ak novy majitel nevytvori zalozne pravo, nehnutelnost sa vrati predavajucemu? Je to vobec mozne ochranit zmluvne?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Normalne je v takomto pripade, ze sa podpise Zmluva o buducej zmluve a na zaklade tej povodny majitel povoli zalozne pravo.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Nesiel by som do toho takymto sposobom. Podla mna sa da na plnu moc podpisat aj zalozna zmluva. Avsak bratranec musi overit podpis na tlacive, ktore doda hypotekarna banka.
    laborcode Banka udajne tento postup odmietla, iked aj mne sa zda za najmenej rizikovy pre predajcu. Bratranec moze aj zaloznu zmluvu podpisat u notara v zahranici. Myslite si, ze by kataster mohol vziat vlastnictvo nehnutelnosti spat, ak sa v zmluve uvedie, ze ak sa nevytvori zalozne pravo a banka nepoukaze peniaze, nehnutelnost zostava majetkom predavajuceho? (mamy a bratranca) Umoznuje to vobec zakon?

    Hypoteka, najprv navrh na vklad, potom zalozna zmluva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.