Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer

Dobrý deň milí poraďáci,
mám na Vás 1 otázku. V našej spoločnosti máme zamestnankyňu, ktorá k nám nastúpila od 1/2014 do 5/2014 na dohodu (144,- E/mesiac). Od 6/2014 na pracovnú zmluvu (495,-E/mesačne). V 7/2014 a 8/2014 si čerpala baba dovolenku. Na výplatnej páske má však dovolenkový priemer 1,6875 Eur/h. Minimálny dovol. priemer musí byť 2,023 E/h ak sa nemýlim. dovolenkový priemer jej nemôže ťahať z dohody? alebo sa mýlim? Môj názor je taký, že dohoda je jedna vec a pracovná zmluva druhá vec. Výplatná jej povedala, že tak jej to robí počítač a tak je to podľa zákona a tak to má byť.
Prosím Vás o Vaše názory.
veľká vďaka
Naposledy upravil duris11 : 18.09.14 at 11:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duris11 vďaka, našla som to v §134 ZP ods.8, každé samostatne...
    Tweety doplnila si až po mojej odpovedi, tak napíšem, že baba na dohodu nemá nárok na dovolenku, takže nemá ani D priemer.
    duris11 no veď to viem, ale naša výplatná asi nie. presne som tej zamestnankyni povedala, že ak pracovala na dohodu, dovolenku nemala a takisto ani stravné... preto si myslím, že jej zle vyrátala dovolenku a už vôbec nemala použiť tento dovolenkový priemer. Ja iba potrebujem vedieť, či mám pravdu, aby si to mohla obhájiť. Rozdiel vo výplate má 60 Eur, čo je dosť.
    fortunka Mas pravdu, pretoze tieto dva pomery su uplne samostatne, cize najskor to bola dohoda (bez DV atd) a potom pracovna zmluva (a tam bude narok na DV od 6/2014 a priemer podla akualnej mzdy),m edzi tymito pomermi nie je ziadne spojenie do ziadnych priemerov.
    duris11 veľkáááááá vďaka, normálne si ma potešila, lebo tá baba sa namaká a robila za 360 Ečiek v čistom, to je strašne mááálo. teraz ešte vymyslieť, ako jej (výplatnej) to mám povedať, že sa pomýlila (zároveň je aj majiteľka...).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.