Zavrieť

Porady

doklad z ALZA fa, záručný a dodací list

Poprosím o poradenie. Klient mi priniesol z alza.sk faktúru úrada a doprava v hotovosti na centrále ktorá je jediným dokladom o kúpe a zaplatení drobného nákupu.
Je vytlačená na pokladničnom termopapieri. Ako takýto doklad zaúčtovať s úhradou? Mám iba jeden doklad, ktorý ak zaradím do faktúr, nemám čo zaradiť do pokladne ako úhradu. Ďakujem.

Ešte dopĺňam otázku:čo som zisťovala, fa nebola uhradená, fa bola preplatená, preto nedali doklad o úhrade.
Naposledy upravil maped : 18.09.14 at 18:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerozumiem, čo značí preplatená faktúra.
    Ale nákup v hotovosti - tam nevzniká záväzok, tak prečo faktúra?
    Faktúra sa dá vytlačiť cez alza.sk, predpokladám, že klient tam je registrovaný, kedže tovar treba vopred objednať.
    Takže môžeš mať aj A4 faktúru a tento blok môžeš dať do pokladnice.
    Možností je viac.
    maped Ďakujem KEJKA. Na tejto účtenke je vypísaný popis nákupu, čiže ak mi dodá vytlačenú fa na A4 a túto účtenku zaradím do pokladne ao blok z ERP, i keď tam nie je úhrada fa, ja ju s faktúrou takto uhradím ako úhrada fa. Môže byť takto?

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak to bolo platené v hotovosti na centrále, neriešila by som to ako nákup na faktúru, ale ako nákup v hotovosti - blok z ERP normálne zaúčtuj ako VPD....+ si urob kópiu, pretože tie ich bločky rýchlo vybledajú
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem. Jedná sa o účtovanie v PÚ. I keď sa ten blok volá faktúra?
    evuš Áno, dala by som to normálne ako VPD... Pokiaľ to bola suma do 1 000,-€
    maped vďaka
      zbaliť
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Ahoj, podobný prípad som mala u bývalého klienta, on zásadne nedoniesol faktúru z internetu, len túto faktúru spojenú s dokladom o úhrade. Keďže sa jednalo o doklad s CZ ICDPH, muselo to ísť aj do faktúr aj do pokladne. Nakoniec som to s daňováčkami skonzultovala a davali sme to tak, že originál dokladu (spolu s kópiou kvôli termotlači) medzi faktúry a kópiu do pokladne, kontrola tiež akceptovala.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Fa z internetu sa dá v pohode vytlačiť...ale pokiaľ je to platené v hotovosti dala by som to ako VPD a urobila scan ako som písala predtym....
    Simona Privat Ak ju klient nevedel/nechcel vytlačiť, našli sme tento spôsob. Nevyjadrujem sa ku postupu klienta, už je našťastie bývalý. Ale keďže som mala poverenie na podavanie DPH, kvôli sebe som to potrebovala mať v poriadku, takto sme to kockatou oklukou vyriešili.
    evuš Ale fungavalo to, a to je hlavne...nechcela som sa Ta dotknut ....
    Simona Privat Ne to vobec nie, len som chcela doplnit, ze niekedy je nutne pouzit aj okluky, ked to inak nejde, a ze toto si treba dobre overit; v nasom pripade to bola vlastne fa z EU (alza CZ ICDPH) a vtedy ti to do pokladne nejde nijak - samozdanenie, dnes uz aj kontrolny vykaz. Nuz pomozme si ako vieme. :-)
      zbaliť

    doklad z ALZA fa, záručný a dodací list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.