Zavrieť

Porady

Neplatené voľno PN, lekár

Potrbovala by som zistiť ako to je ....nemala som dovolenku a potrebujem 3 dni volna tak som pozidala o neplatene volno na 2 dni a 3 den som chcela ist k lekarke a ta by mi dala celodennu priepustku.....zametnavatel ma vsak tlaci do toho aby som si dala neplatene volno 3 dni....rozumiem ze pre nich je to vyhodnejsie ze ked mi nemusia platit nic 3 dni a lekara normalne platia....preto moja otazka znie...ak požiadam o neplatene volno na 3 dni a potom donesiem priepustku na ten jeden den od lekara....zamestnavatel mi musi uznat lekara? teda prerusi lekar neplatene volno alebo je to potom na dobrej voli zamestnavatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ideš na to zle od začiatku... nie je s kostolným poriadkom, že ti lekárka "dá" celodenné P ..... potrebuješ ísť na vyšetrenie - si objednaná, alebo už dopredu vieš , že budeš potrebovať vyšetrenie ??
    - Mala si povedať zamestnávateľovi, že si objednaná na presný termín a zobrať si priepustku ... a požiadať o 2 dni neplateného voľna. .. alebo mu neskôr oznámiť , že potrebuješ ísť súrne k lekárovi . (a nezabúdaj, že na nevyhnutne potrebný čas )
    Ale ak si mu už povedala, že potrebuješ 3 dni neplatené voľno - tak.... sa mu nečudujem - ako ivka už medzitým napísala

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusi.
    Ak poziadas o neplatene volno, zamestnavatel nema na tie dni voci tebe povinnosti, teda ani povinnost zaplatit ti navstevu lekara.
    A co sa tyka navstevy lekara, plati sa nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie u lekara.
    Priepustka na cely den je v tvojom pripade cista spekulacia.

    Neplatené voľno PN, lekár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.