Zavrieť

Porady

Dovoz materiálu

Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie. Pri dovoze obalového materiálu Poliaci dávajú fa bez DPH a my nerobíme samozdanenie. Nemali by sme?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kokoška
    Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie. Pri dovoze obalového materiálu Poliaci dávajú fa bez DPH a my nerobíme samozdanenie. Nemali by sme?
    Podľa môjho názoru mali. Vy obstarávate tovar (z pohľadu ZDPH), ktorý je pre vás obalovým materiálom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kokoška
    Potrebovala by som odobriť, či robíme správne: Slovenská firma kupuje obalový materiál z Poľska, balí doňho výrobky českej firmy, ktoré potom posiela späť do ČR a faktúruje si len prácu - balenie.
    Uvedené je prácou na hnuteľnom majetku podľa § 16 ods. 7 ... ak sú vykonané pre zákazníka, ktorý je identifikovaný na daň v ČR, miestom dodania je ČR. Predpokladám, že aj vy ako dodávateľ ste platiteľom dane v SR.

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Ďakujem veľmi pekne za radu. Áno, sme evidovaní tu. Takže si z faktúrovanej sumy vypočítam 19% daň a uvediem ju na vstupe aj výstupe súčasne? A v ktorých riadkoch DP?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kokoška
    Ďakujem veľmi pekne za radu. Áno, sme evidovaní tu. Takže si z faktúrovanej sumy vypočítam 19% daň a uvediem ju na vstupe aj výstupe súčasne? A v ktorých riadkoch DP?
    Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru riadky 04 základ dane, súčtový 01 a daň riadok 02, súčtový 13. Odpočítanie dane z nadobudnutého tovaru riadok 16 a nadväzujúce.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kokoška
    Ešte som zabudla dodať, že ten dovoz bol v sume cca 44 tis. Sk.
    Ak sa jedná o nadobudnutie tovaru z iného ČŠ je úplne jedno, či sa jedná o 1,00 Sk alebo 44 tis. Sk .-)

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    OK, už som z toho všetkého jeleň. Čím viac študujem, tým v tom mám väčší chaos. Miatlo ma to, že "obalovaný tovar" je majetok českej firmy a do Česka sa aj vracia, tak som si myslela, že čo my s tým... Pekný zbytok víkendu prajem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kokoška
    Miatlo ma to, že "obalovaný tovar" je majetok českej firmy a do Česka sa aj vracia, tak som si myslela, že čo my s tým...
    Vy do ČR nedodávate obalový materiál, ale poskytujute službu, s ktorou súvisí spotreba materiálu. Konkrétne poskytujete práce na hnuteľnom majetku ... balenie.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    este sa chcem opytat,ci mam na samozdanenie dat aj fakturu za dopravu takehoto tovaru,ktoru vystavil cesky prepravca. NIesom si ista,ci sa o to vlastne nema navysit hodnota tovaru,alebo ju nikde neuvadzam? Dakujem :-)

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    alexxandra
    este sa chcem opytat,ci mam na samozdanenie dat aj fakturu za dopravu takehoto tovaru,ktoru vystavil cesky prepravca. NIesom si ista,ci sa o to vlastne nema navysit hodnota tovaru,alebo ju nikde neuvadzam? Dakujem :-)
    U prepravy je rozhodujúce kto a pre koho prepravuje a kde sa preprava začína a končí, t.j. je potrebné uviesť viac údajov k správnemu posúdeniu, či ste osobou povinnou platiť daň. Všeobecne je však možné vychádzať z faktúry, ktorá je na vás vystavená, t.j. aj český platiteľ má povinnosti ohľadom jej vystavenia a má uviesť v texte odvolávku na prípadné stanovenie miesta dodania služby.
    Čo sa týka zdanenia ... hodnotu tovaru nezvyšujete, ale pristupujete k prijatej dodávke ako k dodávke služby, ak sa jedná o intrakomunitárnu dodávku (u dovozu je to iné).
    Čo sa týka účtovania, uvádzate príliš málo údajov, nakoľko nie ste zadávateľom pôvodnej otázky, nie je možné vydedukovať o čo sa vám vlastne jedná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.