Zavrieť

Porady

Oprava fakturačných údajov - môžeme odmietnuť???

Dobré ráno,

opakovane a neustále sa nam ROKY stáva, že zákazníci nedokážu vypísať fakturačné údaje v eshope a následne po dlhom období sa ozvú, že máme zlé fakturačné údaje a chcú to na firmu (dva-tri mesiace, pol rok, dokonca sa mi stalo, že som jednému mala opraviť faktúry za 2-3 roky dozadu). Upozornenia na riadne vyplnenie boli už hádam všade.. napriek tomu veľa podnikateľov nevie čo je to IČO/DIČ a tobôž nie IČ DPH.
Môžem im povedať, že im to dodatočne neopravíme??? Som povinná opravovať aj pol roka/rok/dva roky staré faktúry? Už to dávno mali mať skontrolované a zaúčtované.... (a teraz nehovorím o tom, že to ide do KV)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nech zabudnú...

    Ale zas ty potom môžeš zabudnúť na zákazníkov. Treba si to spočítať, či nie je pre teba jednoduchšie upraviť to, ako prísť o zákazníka. Ak je to jednorázový zákazník (resp. nie pravidelný), je to jasné.

    Doplň do obchodných podmienok tento bod (ak tam nie je), a naň sa potom odvolávaj resp. cituj ho pri požiadavke klienta.
    "Podľa novely zákona č. 222/2004 Z.z., o dani z pridanej hodnoty nemožno od 1.1. 2013 meniť údaje v už vystavenom daňovom doklade (faktúre). Údaje v daňovom doklade (faktúra) je možné meniť len v prípade, kedy zákazník tovar ešte neprijal a nezaplatil."
    Naposledy upravil jslancik : 23.09.14 at 06:53
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Jasne, na to som myslela... ale tu nejde o 1000EURove faktury, ale niekedy fakt o par eur + moze sa zduvat, ale aj zakaznik ma nejake povinnosti. V pohode opravujeme v danom obdobi, ale uz napr. po mesiaci mam ja kvoli nemu posielat opravny KV, potom si nejaky iny zmysli.. tak zase.. alebo hore dole robit dobropisy a opravy a chaos v systeme, ked mame kazdu objednavku spojenu s fakturou a nasledne zasielkou a bankou zabava. Tak len orientacne sa pytam, ci je tato orpavovacia mania "bezna".
    jslancik čo máš v obchodných podmienkach? (ak tam nemáš príslušný bod, tak ho tam doplň a hotovo). V reakcii na požiadavku sa odvolaj na bod v obchodných podmienkach a adios, amigo. Jednorázových pár-eurových klientov, ktorí po čase zistia, že by mohli svoj nákup prehnať cez nejakú firmu, skrátka nepotrebuješ.
    fortunka No tak u nás už nehrá rolu zákazník hore-dole... aj keď každému sme radi, ale vymýšlancov nepotrebujeme V podmienkach to samozrejme niekde máme, ešte aj niekde pri potvrdzovaní objednávky je to tam... ale aj tak... )
    Gilmorova Prosím Vás, tu v tomto odcitovanom sa píše o "tovare", v prípade služby je to ako? U nás zákazník vyplní údaje, vytvorí sa mu proforma faktúra, zaplatí, po prijatí peňazí sa aktivuje služba a vytvorí faktúra. Ďakujem veľmi za odpoveď.
      zbaliť

    Oprava fakturačných údajov - môžeme odmietnuť???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.