Zavrieť

Porady

Kedy máme odviesť DPH?

Ahojte, prosím o pomoc: firma, ktorá nie je platiteľom DPH, je registrovaná podľa § 7a, je prijímateľom služby zo zahraničia. Čiže každý mesiac podávame daňové priznanie k DPH a uhrádzame DPH z prijatých služieb. No mám dilemu: začali sme dostávať faktúry od nového dodávateľa, kde na faktúre je:
dátum vystavenia faktúry: 15.08.2014
dátum dodania: 15.09.2014
text: služby za mesiac júl 2014
Kedy mám priznať a uhradiť DPH? Ja som sa do teraz držala dátumu dodania. Stretli ste sa s takýmto niečím? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Ako píše ariadna, zisti si presne o akú službu ide; môžete mať podobný prípad ako má jeden môj klient - faktúrujú mu internetové služby, na faktúre je uvedené služby august, vystavenie a dodanie september alebo oktober a je to v danom prípade správne, lebo v zmysle zmluvy sú to defacto služby objednané a začaté v auguste, ale ich definitívne spracovanie je ukončené v septembri či oktobri. Len to musí byť podložené dohodou, zmluvou a podstatou danej služby (aby sa dali obhájiť príslušné dátumy). Držím palce.

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    zavolaj mu, vypýtaj si zmluvu od šéfa, na prvý pohľad je tam chyba bud v texte alebo v dátume dodania.

    Kedy máme odviesť DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.