Zavrieť

Porady

Ako predať registračnú pokladňu

Zdravím, mám nasledovný problém:
Svoju ERP nevyužívam, chcem ju na mesiac "požičať" známemu, chce predávať čosi sezónne. Viem že musím ERP odhlásiť a on ju musí potom prihlásiť, kúpiť nový fiškálny modul, ale problém vidím tam, že ja mám pozastavenú živnosť a tým pádom nesmiem nič predávať ani nakupovať. Plánujem zájsť na daňový úrad a tam im vysvetliť situáciu, či by mi s tým vedeli pomôcť. Nejde o žiadne podvody, len chcem niekomu pomôcť. Známemu sa absolútne neoplatí kúpiť pokladňu na jeden mesiac a moja už viac ako rok stojí...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    veď mu pokladňu požičaj zadarmo...........
    Naposledy upravil kopretinka : 27.09.14 at 09:03
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erko27 Ale moja pokladňa je prihlásená na mňa. On ju vezme na svoje miesto podnikania a tam bude blokovať tržby zo svojej podnikateľskej činnosti a potom chce samozrejme uzávierky do svojho účtovníctva, ani nehovorím že to čo nablokuje bude na mojom fiškále a keď znova ja budem niečo blokovoať a odovzdám uzávierku, tak celkový obrat na uzávierke bude môj + ten jeho, moje účtovníctvo nebude absolútne sedieť... Keď sa dá nejak požičať pokladňa, tak poprosím skúste obšírnejší popis ako to legitímne urobiť.
    kopretinka ale veď hore píšeš,že odhlásiš,a on si prihlási na seba........
    erko27 Účtovníčka trvdila, že prihlásiť pokladňu môže iba vtedy, keď keď má doklad že ju kúpil, takže ja mu ju musím predať a mám z toho potom príjem, čo nemôžem, keď mám pozastavenú činnosť. Pomohlo by jedine, keď by nemusel mať doklad od kúpy pokladne...
    kopretinka nuž tak jedine poradiť sa na daňovom....
      zbaliť
    kopretinka 27.09.14 09:04 priradil do Porady
    kopretinka 27.09.14 09:04 priradil do Porady

    Ako predať registračnú pokladňu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.