Zavrieť

Porady

Prevzatie účtovníctvo - likvidácia

Odovzdali mi účtovníctvo firmy, ktorá je v likvidácii. Musím urobiť DP a odovzdať na DU. Firma mi ale odovzdala, len doklady + analytickú evidenciu. Nevie niekto spôsob , aby som to nemusela nahdzovať cele od začiatku do svojho programu. Nestačí ak zadám zač. stavy? alebo nejaký zjednodušovák ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DP musela urobiť firma ku dňu vstupu do likvidácie.
    Ak riešiš len firmu v likvidácii, počiatočné stavy nahodíš tie, ktoré boli v uzávierke.
    Analytická evidencia čoho a k akému dátumu?
    Doklady sa týkajú len firmy v období likvidácie? tak účtuješ len tie.
    DP robíš až po ukončení likvidácie.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 odovzdali mi účtovníctvo za rok 2014 do júla 2014 ja si ich znova nahodím v mojom programe a som povinná ako likvidátor spoloč. odovzdať mimoriadnu účt. závierku aj DP na danový úrad. Ak mi vyjde platiť daň musím riadne zaplatiť dan aj z mimor. účt. závierke. a potom po ukončení likvidácie napr. ak bude trvať 2 roky podáím dalsie DP? dobre tomu rozumiem?
    KEJKA ano
    timejka200 takže normálne do 3 mesiacov od dňa vstupu do likvidácie odovzdáam DP spolus prílohami - mimoriadna súvaha výásledovka , poznámky. Ďakujem . Ak bude livkidácia trvať2 roky tak až pio dvoch rokoch odovzdávam ďalšie DP?
    timejka200 ak budem uzatvárať spoločnosť ktorá je v likvidáciii idem podávať mimoriadnu súvahuvýsledovku a DP. normálne zaúčtujem aj dan , ktorá im vyjde k 03.09.2014? a potom nanovo otváram účtovné knihy až do ukončenie alikvidácie správne som to pochopila?
    timejka200 otázka: vychádzal mi VH -1306 Eur. Lenže potom sa ešte hradil preddavok na dan z príjmu 3000 -eur. To som zaúčtovala 341/221. teraz mi vychádza výsledok hospodárenia 1694 Eur. Je to tak správne?
    KEJKA ako tomu mám rozumieť?
    3000-1306?
    VH alebo daňová povinnosť?
    účtovný HV? alebo základ DPPO?

    vyššie píšeš o firme v likviácii, ale o uzávierke ku dňu vstupu do likvidácie?

    Podľa mňa sú tvoje otázky nezrozumiteľné.
    To len aby si sa nečudovala, že ti neodpovedáme.
    timejka200 v tejto firme čo je v likvidácii mi pôvodne vychádzal výsledok hospodárenia z bežnej činnosti -1306 Eur.....kým nebolo zaúčtovaná úhrada dane z príjmov za minulý rok t. j. rok 2013....lebo o tom som nemala vedomost že to bolo zaplatené medzitým..nemala som doklad a teraz ako som to zaúčtovala do totho roku 341/221 tam mi robí VH z bežnej činnosti za rok 2014 vo výške + 1694 Eur. Ja len že či to má tak byť.....
    Dáša_ niečo mi unikolo? ako ovplyvní úhrada dane za predchádzajuci rok výško hospodárskeho výsledku?
    timejka200 ved práve....analytika mi sedí na chlp s ...takže nechápem prečo mi to rozhodilo celé výkazy...absolutne neviem čo sa mohlo stať..ako si to mám este prekontrolovat?
    Dáša_ to súvisí s touto otázkou -http://www.porada.sk/t252715-nesedi-suvaha-vysledovka.html ? Niektoré sw musíš označiť, či je účet aktívny alebo pasívny. A zrovna tento účet môže byť aj aktívny, aj pasívny. Myslím, že to je dôvod, prečo ti tá súvaha a výsledovka nesedí.
      zbaliť

    Prevzatie účtovníctvo - likvidácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.