Zavrieť

Porady

Komunikácia s colnými orgánmi - EORI číslo

Firma, platiteľ DPH, začína obchodovať s Čínou. Pozerám na stránke finančnej správy články ohľadom dovozu, a natrafila som na článok - Systém identifikácie a registrácie hospodárskych subjektov (EORI) https://www.financnasprava.sk/sk/pod...dny-tovar/EORI Trošku sa v tom neviem vyznať. Keď je firma platiteľ DPH, má pridelené IČ DPH v tvare SK1234567890, musí sa aj napriek tomu registrovať a žiadať finančnú správu o pridelenie EORI?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    áno, musí sa zaregistrovať na pridelenie EORI, my sme to robili cez colnú správu, registrácia sa robí centrálne v Poprade, kde vám to EORI pridelia aj ked to je vlastne vaše IČ DPH, ale zaregistrovať sa treba
    Žabinka Na stránke finančnej správy je "Žiadosť o pridelenie čísla EORI".. Predpokladám, že to môžem riešiť prostredníctvom tejto žiadosti.. Len ma trošku prekvapilo, že tam píšu: Registrácia prebieha elektronicky, na základe e-mailom zaslanej žiadosti spolu s naskenovanými dokladmi. K žiadosti je potrebné doložiť jeden z nasledujúcich výpisov (originál), nie starší ako 6 mesiacov.. Nerozumiem, ako mám poslať orginál, keď musím ako platiteľ DPH komunikovať s finančnou správou elektronicky, a doklady musím skenovať..

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Áno, stačí to poslať mailom, obratom mi vždy odpovedali. Pridelené EORI číslo je v podstate identické s IČ DPH, ale bez pridelenia EORI čísla nie je možné preclievať.

    Komunikácia s colnými orgánmi - EORI číslo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.