Zavrieť

Porady

Zdravotné odvody z jubilejných odmien

Dobrý deň,

za rok 2013 mi boli zamestnávateľom u ktorého už nepracujem, vyplatené jubilejné odmeny. V rámci ročného zúčtovania zdravotného poistenia, ktoré vykonala samotná poisťovňa mám nedoplatok na poistnom. Po prepočte som zistil, že nedoplatok je presne vo výške vzťahujúcej sa k vyplateným jubilejným odmenám. Platia sa zdravotné odvody aj z jubilejných odmien? Ak áno prečo ich automaticky neodviedol môj vtedajší zamestnávateľ? Nijaký iný príjem od nijakého iného zamestnávateľa som počas roka 2013 nemal. V prípade ak sa neplatia zdravotné odvody z jubilejného a budem podávať námietku voči ročnému zúčtovaniu, je potrebné predložiť konkrétne potvrdenie od môjho vtedajšieho zamestnávateľa o vyplatení jubilejného? Za odpoveď vopred ďakujem.
veronikasad V akej výške boli odmeny ? Boli vyplatené počas trvania prac.pomeru ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jubilejné odmeny vstupujú do vymeriavacieho základu pre výpočet zdr.poistenia. Nedoplatok v RZZP vznikol v prípade, ak mesačná mzda, vrátane vyplatených odmien prekročila max. mesačný vymer.základ (3930€). Rozdiel je nedoplatkom v RZZP, pretože pre účely zdr.poistenia je stanovený aj max. ročný vymer.základ (47160€)
    Naposledy upravil veronikasad : 29.09.14 at 11:42

    Zdravotné odvody z jubilejných odmien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.