Zavrieť

Porady

Prenájom auta medzi otcom a synom (SZČO) - zmluva o prenájme

Ahojte, pridávam súvisiacu otázku k mojej predošlej, nakoľko mi bolo oznámené, že ak syn (SZČO) prenajme od otca (nepodnikateľa) auto a ho bude využívať na podnikateľské účely, musí mať ten syn živnosť aj na prenájom hnut. vecí.
Prosím Vás, aký § o tom hovorí???

Totižto som si to zisťovala na FS a z daňového hľadiska to vôbec nie je potrebné a taktiež som volala na živn. úrad a bolo mi oznámené, že pokiaľ nebude faktúrovať, tak ich nezaujíma, akú zmluvu majú otec a syn medzi sebou. Takže ani zo živnostenského hľadiska to vôbec neriešia. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Je to presne tak, ako ti to oznámili na FS a ŽU. A smiem vedieť, kto ti niečo také oznámil?
    mondes Pozri moju predošlú tému. :-) A taktiež sa tu cca. pred týždňom riešila podobná téma a tiež to tam odznelo.

    Akože niekedy aj panie na úradoch sa môžu mýliť, preto som si to chcela overiť, že odkiaľ to majú.
    renča1 že ak syn (SZČO) prenajme od otca (nepodnikateľa) auto a ho bude využívať na podnikateľské účely, musí mať ten SYN živnosť aj na prenájom hnut. vecí.

    Asi bola zle položená otázka. Pretože ak syn si zobere od otca nepodnikateľa do prenájmu auto, tak syn nepotrebuje mať v živnosti prenájom hnut.vecí. Skôr otec - nepodnikateľ by mal mať živnosť na prenájom hnut.vecí, zaregistrovať sa na DÚ a odvádzať dan z príjmu FO. Ak by syn toto auto prenajímal so súhlasom otca dalej, tak vtedy by mal povinnosť si syn rozšíriť živnosť o prenajímaní hnut.vecí.

    Prenájom auta medzi otcom a synom (SZČO) - zmluva o prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.