Zavrieť

Porady

Prenajom auta od manžela/SZČO/

Prosim o radu.Som SZČO,na služobne cesty použivam podľa potreby dve motorove vozidla. Jedno mam v podnikani ja a druhe je manželovo /tiež SZČO/Stači, keď mame medzi sebou uzatvorenu zmluvu o prenajme vozidiel?Ako je to s uplatňovanim cest.nahrad .Vozidla použivame striedavo podľa okolnosti./preprav,osoby, vzdialenost ap./Na obidve vozidla je zapl.cestna daň.Prosim Vas o odpoveď, mam daň.kontrolu a potrebujem vedieť či to mam spravne./pre lepši spanok/ :-}
Naposledy upravil Majka34 : 28.03.05 at 11:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Aj ja by som potrebovala poradiť ako je to s vypožičaným autom.Čo si môže uplatniť do nákladov syn,keď ma prenajaté auto od otca tiež živnostníka a on má auto v majetku firmy.Ďakujem.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    Podľa mňa je všetko otázkou dohody /zmluvy/, ktorá musí byť každopádne uzatvorená. Potom je to zasa len otázkou evidencie odjazdených km, aby tie isté km neboli uplatňované v obidvoch živnostiach. Je dosť ťažko odsledovať tankovanie v litroch, teda aký je stav nádrže, keď si autá medzi sebou vymieňate. Preto kontrola asi pôjde po odjazdených kilometroch, teda, či boli "vyfakturované" v tej hodnote v akej boli na druhej strane odjazdené. Ostatné náklady sú zasa vecou už spomínanej dohody, teda, či sa dohodnete v akom pomere si budete deliť napr. náklady na servis a opravy, alebo tieto budú v nákladoch iba u jedného z manželov.
    Držím palce pri kontrole !
    martina

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja by som však chcela vedieť čo si môže zaučtovať do nákladov syn keď má požičané auto od otca-živnostníka.Môže si dať spotrebu PH v litroch podľa technického preukazu a aj 6,20 od km,či len spotrebu PHM a nájomné za auto?

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Živnostník používa auto manželky, alebo svokrove auto. Má zaplatiť cestnú daň a dať si ju do nákladov a PHM podľa výpožičnej zmluvy?

    Prenajom auta od manžela/SZČO/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.