Zavrieť

Porady

Dohodár neevidovaný na UP

Dobrý deň poraďáci.. urýchlene by som potrebovala info, ako je to ak živnostník chce prijať na dohodu človeka, ktorý nie je evidovaný na UP. je v tom nejaký rozdiel ako pri zamestnancoch, ktorí sú evidovaní na UP?
dakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, samozrejme, že je. Evidovaný na ÚP je limitovaný výškou odmeny, ktorú môže popri evidencii za mesiac zarobiť.
    Silvia L. a ako je to so ZP, ked nebudu presne dni, ale ako pri ostatných na konci mesiaca sa prihlasi a aj odhlási zároveň., Nemám presne info aku s platením ZP, lebo v tom prípade bez ohladu na príjem treba platiť minimalne ZP za mesiac?
    Silvia L. viem, že som to niekde čítala dávnejšie, ale neviem to nikde najsť a nie som si istá či so to vôbec pochopila spravne.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ak nie je evidovaný na úrade práce tzv. dobrovoľne nezamestnaný, tak v žiadnom prípade neprihlasovať a neodhlasovať na posledný deň. Buď bude robiť - aj keď hodinu denne- vtedy má zaplatený celý mesiac - on neplatí nič, alebo ho prihlásite na dni, ktoré odrobil a ostatné dni, čo nebude mať vykryte tak si musí doplatiť.
    Silvia L. ano dakujem..presne toto som mala na mysli...ale v tom prípade ho musim od začatia dohody prihlasiť do poistovne do 8 dni.. nie tak ako robim pri tých ostatných čo su aj na UP.

    Dohodár neevidovaný na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.