Zavrieť

Porady

Dohodár a hlásenie

Prečítala som si už veľa Vašich diskusií ohľadom dohodárov a hlásenia, no bohužiaľ ani tu a ani nikde inde som sa nedočítala konečné rozhodnutie, na ktorom by sa niekto zhodol. Vedel by mi preto niekto poradiť, či teda dohodara, kt.je na § 226, a odvádzalo sa mu preddavkovo každý mesiac daň, pričom je to uvedené aj v prehľadoch sa tam uvádza ? Pretože moja bývalá kolegyňa ma presviedča o tom že tam nemajú byť, potom by to však nesedelo ani na prehľadoch. Vie sa mi prosím niekto k tomuto vyjadriť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Dohodári idú tiež do vyhlásenia. Dohodárom sa daň zráža od 1.1.2004 preddavkovo.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    A len sa chcem uistiť, dávam do hlásenia aj pracovníka, ktorý pracoval u mňa v roku 2004 síce iba 3 mesiace, ale predsa sa mu odvádzala daň ..., čiže aj jeho s vyznačením príslušných mesiacov.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Tanenka
    A len sa chcem uistiť, dávam do hlásenia aj pracovníka, ktorý pracoval u mňa v roku 2004 síce iba 3 mesiace, ale predsa sa mu odvádzala daň ..., čiže aj jeho s vyznačením príslušných mesiacov.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=hl%E1senie

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Bohužiaľ odpoveď som tam nenašla a preto som to napísala ešte raz, alebo si mi chcela naznačiť niečo iné?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Tanenka
    Bohužiaľ odpoveď som tam nenašla a preto som to napísala ešte raz, alebo si mi chcela naznačiť niečo iné?
    ... chcela som len to, že odpoveď na tvoju otázku vidím v uvedenom linku a to konkrétne príspevok č. 6 ...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tanenka, k "Hláseniu" je skvelým spôsobom spracované "Poučenie", čiže akýsi návod na to, ako ho správne vyplniť. V tomto poučení je napríklad uvedené i to, že hlásenie sa podáva za všetkých zamestnancov, aj za zamestnancov, ktorým zamestnávateľ vyplatil príjmy zo závislej činnosti plynúce na základe dohôd mimo pracovného pomeru.

    A o čom je v Hlásení kolonka "Zúčtované v mesiacoch"?

    Predsa o tom, aby sa tu vyznačilo, za ktoré mesiace bola mzda zamestnancovi vyplatená, napr. za január, február a marec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.