Zavrieť

Porady

Exekúcia na účet vedený v zahraničí

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či je možné, aby exekútor siahol na účet vedený mimo Slovenska?
Bol som ručiteľom pre jedného známeho a ten úver nesplácal. Ja už mám na krku exekútora a hoci som podal námietku podľa právnika mám minimálnu šancu na úspech. V SR mám účet bez príjmu, ale mám jeden účet aj v zahraničí kde mám väčšinu svojich financií. Iný majetok nemám, akurát auto na leasing.
Aké sú moje šance? Pozná niekto odpoveď?
4 komentárov     zbaliť
Mila123 si zamestnaný? alebo aký je zdroj tvojho príjmu?
kukuruku1 Som SZČO, ale účet na minimum príjmov mám vedený v SK - takmer bez príjmov, ale celkovo príjem zo živnosti mám minimálny.
Mila123 už som zažila, že exekútor oslovil odberateľov, a tí posielali časť fakturácie exekútorovi.......
Mila123 a aby ťa nedobehla exekúcia pri poberaní dôchodku,,,,,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Slovensky exekutor ti nemoze siahnut na ucet v zahranici. Existuje ale aj Europsky platobny rozkaz a na zaklade neho moze zacat exekucia aj v zahranici. A tak isto existuju medzinarodne zmluvy o uznavani sudnych rozhodnuti a teda sa exekucia moze vykonat aj v krajinach mimo EU.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poznam par ludi,co ma rovnaky problem s exekuciami,ucty maju v zahranici,tvrdia,ze doteraz nebol problem

    Exekúcia na účet vedený v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.