Zavrieť

Porady

Ukončenie prac. pomeru bez môjho vedomia

Dobrý deň chcela by som sa opýtať v roku 2011 som nastúpila na rodičovskú dovolenku a zamestnávateľ so mnou ukončil prac. zmluvu, ktorú som mala na dobu neurčitu k 31.1.2011 o čom som ja vôbec nebola informovaná a nemám ani ukončenie prac. zmluvy a ani zápočtový list. Keď som v marci 2011 nastupovala na rodičovskú dovolenku tak som bola ešte evidovaná ako zamestnanec a teraz som na predlženej rodičovskej dovolenke neplatenej. Teraz v novembri 2014 nastupujem na novú materskú dovolenku. .Dnes som bola na soc. poisťovni a tam mi to povedali, že zamestnávateľ ukončil moju prac, zmluvu k 31.12.2011. Malý bude mať v decembri 2014 4 roky a už nepoberám rodičovský príspevok -som na predlženej neplatenej rodičovskej dovolenke do 6 roku veku dieťaťa
Naposledy upravil Lucia štefaňakova : 13.10.14 at 06:56
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Ujasni si pojmy - materská a rodičovská dovolenka. Odkial si zistila, že zamestnávatel s tebou ukončil pracovný pomer a kedy? Doplň vek dieťaťa a či poberáš rod.príspevok po dovršení veku 3 rokov.
veronikasad Komunikovala si so zamestnávatelom - požiadala si písomne o poskytnutie rodičovskej dovolenky po skončení materskej dovolenky ?
Lucia štefaňakova nie písomne som nepožiadala o poskytnutie rodičovskej dovolenky.
veronikasad Tak navštív osobne zamestnávatela a zisti čo sa stalo, prečo bol pracovný pomer ukončený. Príp. môžeš napadnúť na súde neplatné ukončenie prac.pomeru.
Ak tvoj pracovný pomer netrvá, nesplňaš podmienku 270 dní nem.poistenia pre nárok na materské.
Lucia štefaňakova Ďakujem krásne idem to zistiť
Tweety Ak si zamestnáv. nepožiadala o RD, nepostupovala si podľa ZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukončenie prac. pomeru bez môjho vedomia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.