Zavrieť

Porady

Irfan - Photoshop

Urobím fotku vo fotošope - prenesiem do Irfanu a tam sa totálne stratí živosť fotky. Keďže spracúvam vo fotošope a tlačím v Irfane - tak mi to dosť vadí. Mám dojem, že v nastavení som už všetko presondoval - ale možno sa mýlim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A v akom formáte? Pretože si uvedom, že síce niečo spracuješ v jednom, uložíš v nejakom formáte (a tie sú niekedy tzv. stratové) a otvoríš v druhom, tak otvorí súbor, ktorý už stratil niektoré atribúty (tou kompresiou).
    Bezstratový *.png, *bmp, *.tiff
    Stratový (kompresia) *.jpeg, *.gif,
    Naposledy upravil misoft : 14.10.14 at 15:24
    Vicino Takže presnejšie - upravím fotky v RAW fotošop. Prenesiem ako JPG. Jemne upravím ešte priamo vo fotošope. JPG má asi 15 mega. Zdá sa mi v pohode a pozriem ju ešte aj v Mic. picture manageri - ktorý mám nainštalovaný ako prehliadač. Farby O.K. Tú istú fotku v JPG prenesiem do počítača - ktorý mám napojený na tlačiareň, otvorím v Irfane a farby sú v čudu. Ak máš Irfan - vyskúšaj si to. Kolegovi to robí tiež. Nebude to niečo v nastavení profilu ?? Vo fotošope sa dá nastaviť ale v Irfane som to nenašiel ...
    misoft *.raw - tomuto sa niekedy vraví aj digitálny negatív! Teda pracuješ so "surovým" materiálom. Akonáhle však ho exportuješ do iného formátu, tak už stráca niektoré hodnoty. Takže to nebude v nastavení, ale v spôsobe spracovania. Ak by si spracovával *.jpg a preniesol, tak by neboli straty - lebo by si pracoval s koncovým výsledkom.
    Inak - aj v Irfane sa ešte dajú upravovať farebné hodnoty - na to si neprišiel? Ak ich upravíš, stačí prepísať originál.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Začnem od fotoaparátu: máš nastavené ADOBE RGB..... alebo s s RGB IEC..........
    Photoshop máš nastavený ako?: úpravy, nastavenie farieb je do ADOBE RGB..... alebo s s RGB IEC.......... Ďalej zobrazenie, nastavenie kontrolného náhľadu je nastavené ako? Je odškrtnutý kontrolný náhľad farieb alebo nie. V každom inom prehliadači to bude trochu odlišne. Pokiaľ upravíš foto v PS a máš ho dobre nastavený, nevidím dôvod tlačiť v inom programe. Aký je to PS?

    Doplním: tak som to spravil ako si chcel, ja tam žiadne zmeny nevidím.
    Naposledy upravil vlado 33 : 15.10.14 at 10:19
    3.jpg  
    1.jpg  
    4.jpg  
    2.jpg  
    1/1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vicino O.k. ešte presnejšie - v programe RAW som už spracoval tisíce snímkov. Uložím ako JPG v najvyššom rozlíšení. Fotka je O.K.v JPG aj vo fotošope aj v pic. manageri. Bežné fotky aj cez ne tlačím - ale v Irfane mám kvôli rýchlosti nastavený špeciálny rozmer fotky. Musí tu byť dáky nesúlad medzi programami. Ale skúste to isté aj vy - je to otázka pár minút . Inak pri spracovaní mám priradený profil RGB 1998. Lenže keby to bol probém, boli by zlé fotky v iných napr. fotka má dobré farby aj vo Window vieweri. Len keď ju otvorím v Irfane - je to iné. Opakujem - skúste to aj vy.
    nunenko Tak načo to stále otváraš v Irfane? Je to absolutne nepodstatné ako je nastavený, ako čo zobrazuje, pre tlač.
    v programe RAW som už spracoval tisíce snímkov
    RAW je formát, nie program
    ------------------
    ale v Irfane mám kvôli rýchlosti nastavený špeciálny rozmer fotky
    teda musí snimku resamplovať?
    Vo Photoshope je to rýchlejšie nastaviť.
    -------------------------
    fotka má dobré farby aj vo Window vieweri
    to čo značí? "Fotka" je to čo vidíš na obrazovke?
    vlado 33 nunenko (Dnes 08:47) Tak načo to stále otváraš v Irfane? Je to absolutne nepodstatné ako je nastavený, ako čo zobrazuje, pre tlač.
    v programe RAW som už spracoval tisíce snímkov
    RAW je formát, nie program

    Asi mal na mysli modul Camera RAW
      zbaliť
    misoft Vidíš? A to som ani nečítal. Jednoducho logika. Ak niečo nafotim, upravim a prekonvertujem - furt sa niečo zmení. Ale keď nafotim, prekonvertujem a potom upravim konverziu - už nie je čo podr*kať konveziou (tá už bola...).
    Vicino Samozrejme som mal na mysli Camera Raw, fotky sa v tom spracúvajú oveľa rýchlejšie a to nielen v RAW formáte (pre učiteľských poradcov). Musí to súvisieť s profilom. Lebo to čo vidím na obrazovke sa mi aj vytlačí. A v nastavovaní profilu sa moc nevyznám. A prečo Irfan? No mám na to dôvod - dosť dlhé na vysvetlovanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.