Zavrieť

Porady

Môžem si nejak označiť cudzí tovar?

Je možné, označiť si cudzí tovar svojím štítkom ? nemyslím originál štítok ktorý tam je prišitý... jednalo by sa o textil, na ktorý by som si pridal ďalší štítok, na ktorom by bolo moje logo ako predajcu a dal by sa jednoducho odstrihnúť... je také niečo povolené? alebo sa to dá nejak právne obísť? (napr. by tam bolo moje logo+kód tovaru alebo nejaký popis) ... alebo to záleží od obchodných podmienok predajcu ? tovar by bol predávaný cez eshop a nepochádzal by z SR. Ďakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Prečo cudzí tovar? Veď keď si ho kúpil tak už je tvoj, či?

    Zákon o ochrane spotrebiteľa si už čítal? Ak nie, určite ti odporúčam dôkladne si ho preštudovať celý ... a nájdeš tam napr. toto:

    § 12

    (1) Výrobca je povinný označiť výrobok údajmi, ktoré pravdivo a úplne informujú predávajúceho o vlastnostiach dodaného výrobku; ak výrobca nesplní svoju povinnosť, výrobok označí dovozca, ak ani dovozca neoznačí výrobok, označí ho dodávateľ.

    (2) Predávajúci musí zabezpečiť, aby ním predávaný výrobok bol zreteľne označený údajmi o výrobcovi alebo aj o dovozcovi alebo dodávateľovi, o miere alebo o množstve, o spôsobe použitia a údržby výrobku a o nebezpečenstve, ktoré vyplýva z jeho nesprávneho použitia alebo údržby, o podmienkach uchovávania a skladovania výrobku, ako aj o riziku súvisiacom s poskytovanou službou alebo informáciami podľa osobitných predpisov.16) Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru alebo spotrebiteľa oznámiť alebo zdokumentovať údaje o výrobku, ak ho nemožno označiť.

    (3) Dovozca a dodávateľ nesmú odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom; predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom, dovozcom alebo dodávateľom.

    Čiže, nie je zakázané pridať ďalší štítok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef1098 aha, ďakujem, ale ide o to, že tovar nie je z SR, ani z EU, nemôže to byť tak, že by som sa mal riadiť podla obch.podmienok dodavateľa alebo zákonov ktoré platia v krajine, odkiaľ tovar pochádza ? Je to takto, na textile je na orig. prišitom štítku výrobca + je pomimo na textile štítok s logom predajcu... ja by som chcel tento štítok s logom predajcu odstrihnúť, a dať si tam svoj štítok (čiže aktuálny predajca)
    avalik Ak si SK podnikateľ, riadiš sa našimi zákonmi, alebo nariadeniami EÚ alebo medzinárodnými zmluvami, ktorými je SK viazaná. A teda v našom zákone je uvedené - "predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom, dovozcom alebo dodávateľom."
    Jozef1098 ďakujem, ešte jedna otázka, musím pri predaji cez e-shop uvádzať dodávateľa ? (ktorý mi predáva tovar ako veľkoobchodník) či je potrebné pri produkte mať napísané, kto daný tovar vyrobil, alebo od koho ho mám
      zbaliť

    Môžem si nejak označiť cudzí tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.