Zavrieť

Porady

Z čoho mi vypočítajú podporu po rodičovskej dovolenke?

Potrebujem radu. Teraz 9.10.2014 mi skončil rodičovský príspevok, vrátila som sa do zamestnania, ale s tým,že do decembra si vyčerpám dovolenku a potom pracovný pomer zanikne dohodou. Budem sa potom hlásiť na úrad práce,pretože mi vznikne nárok na podporu,len sa chcem opýtať,ak s tým niekto máte skúsenosti, z čoho mi tú podporu vyrátajú??? zo mzdy,čo som mala pred rodičákom,alebo z tejto mzdy,čo budem mať teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z VZ z obdobia posledných 730 dní poistenia. Takže v tvojom prípade bude podstatná mzda,ktorú dosiahneš v tomto období pred skončením PP. Stačí čerpať len jeden deň alebo niekoľko málo dní D a ostatné nechať preplatiť, samozrejme ak s tým zamestnáv. súhlasí.
    Naposledy upravil Tweety : 16.10.14 at 08:52
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Na čerpanie jedného dňa je neskoro, kvoli odhláške zo SP - RD skončila 9.10.2014
    Tweety no, ten dátum som tam nepostrehla
    veronikasad Asi tej nevyčerpanej dovolenky má veľa, keď chce pracovný pomer končiť až v decembri ...
    Tweety tiež tomu tak rozumiem, ale mohla by si pomôcť s tým nečerpaním celej ale je to na dohode
    veronikasad súhlasím.
    ivetka235 Ďakujem Vám,skúsim sa ešte dohodnúť :-)
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nečerpaj celú dovolenku, ukonči pracovný pomer skôr (napr.31.10.)a časť dovolenky si daj preplatiť. Výrazne ti to zvýši vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetka235 takže mi podporu budú rátať z týchto mesiacov,čo čerpám dovolenku?
    Tweety áno z toho VZ
    ivetka235 Ďakujem velmi pekne za odpovede a rady :-)
      zbaliť

    Z čoho mi vypočítajú podporu po rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.