Zavrieť

Porady

Zásuvka pri vypínači - kúpeľňa

Dobrý den, riešime taky mensi problem s umiestnenim vypinaca a zasuvky v kupelni. Pokial viem, zasuvka, resp vypinac ma byt umiestnený min 20cm od umyvacieho priestoru, ak je vo výške >120cm, tak moze byt aj tesne na hranici. Problem je v tom, co povazujeme za hranicu umyvacieho priestoru. Z roznych mudrych obrazkov som pochopil, ze je to vlastne oblast, ktora ma sirku umyvadla a taha sa od podlahy po strop. Fajn. Ale predstavte si, že je umyvadlo umiestene skoro v rohu, tak cca 10cm od dalsej steny. Otázka č.1: Je aj tato stena (stena kolma na stenu, na ktorej je upevnene umyvadlo) sucastou umyvacieho priestoru? ide o to, ze na tuto stenu potrebujem umiestnit aj vypinac, aj zasuvku. Umyvadlo je hlboke cca 45cm a vo vzdialenosti 55cm zacina zarubna. To znamena, ze ak by sa aj cast tejto steny povazovala za umyvaci priestor, potom by mi medzi zarubnou a umyvacim priestorom ostalo 10cm a zmestil by sa mi tam len vypinac. Otázka č. 2: Je v kupelni dovolene dat vypinac a zasuvku nad seba do jedneho ramceka?
Dufam ze sa to da z mojho popisu pochopit. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    daj si zasuvku s klapkou a nestane sa ti ze tam budes smatrat po elektrike vlhkou rukou.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    odpoviem iba to čo viem, na otázku č.2: je v kúpeľni dovolené dať vyp. a zás. nad seba do jedného rámčeka-dával nám teraz takto elektrikár v dome.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivan21213 Dakujem A ciste teoreticky z bezpecnostneho hladiska, je lepsie mat hore vypinac alebo zasuvku? Ide mi v prvom rade o bezpecnost, preto sa tak vypytujem
    maped máme to osadené vodorovne, prvý z ľava je vypínač a potom zásuvka
    Ivan21213 Prave o to ide, ze vodorovne to nemoze byt.
    maped máme to takto vedľa umývadla a 20 cm od umývadla.
      zbaliť

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Obrázky ste pochopil správne. Otázka č. 1.:Áno, je ohraničená hĺbkou umývadla.
    č.: 2. Áno ( ak to nezakazuje výrobca zariadení) ak prívod zásuvky je chránený chráničom s vybavovacím prúdom max 30mA , Ale to všetko platí iba ak je celý umývací priestor mimo zóny 0,1,2.
    Stn 33 2000-7-701 ed. 2 rieši umývací priestor iba v národnej prílohe ,preto v rôznych krajinách Európy to môže vyzerať rôzne.
    Vypínač a zásuvku v prevedení s vnútornou kytkou (plastová krytka v krabici proti zatekaniu orosenej vody do prístroja.)

    Zásuvka pri vypínači - kúpeľňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.