Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Áno, vykazuješ to v svojom priznaní k DPH na riadku 07 a sám si k tomu vypočítaš DPH do riadku 08. To sa volá samozdanenie. Potom ešte tú DPH pripočítaš aj k sume v riadku 21, čo je odpočet. Celková daň ti tým ani nestúpne, ani neklesne, ale uviesť ju tam musíš, keď si platcom. Lebo inak predajca z Čiech to uviedol do svojho súhrnného výkazu a podľa neho si ťa daňový úrad v SR vyhľadá, či si uplatnil samozdanenie.
    gustic Vykazuje sa to len do tých troch riadkov? Nevykazuje sa aj do riadkov 23 a 25? Ta faktúra 5000 eur sa dáva aj do kontrolného výkazu s dph ktoré si vypočítam?

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    v súhrnnom výkaze by to bolo keby si to ty vyviezol do ČR (predal). Musíš to samozdaniť v daňovom priznaní DPH.
    gustic Do ktorej časti kontrolného výkazu to uviesť( B1 alebo B2). DPH si vypočítať ako samozdanenie
    Topas B1, dph je tá istá suma ako v priznaní

    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._mp_kv_dph.pdf

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Obšírnych odpovedí sa dostalo pýtajúcemu sa...
    Ovšem ten zabudol uviesť jednu maličkosť - či kúpil tovar od českého platiteľa či neplatiteľa DPH... lebo v druhom prípade je odpoveď iná ako je to tu uvedene.
    gustic Kúpil som tovar od českého platiteľa dph.

    Som platca DPH.Kúpil som tovar z Čiech za 5000 eur. Vykazujem to v Dph a súhrnom výkaze ,keď mi nebola účtovaná DPH ? Ak áno tak ako? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.