Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať bezúročnú pôžičku

Dobrý deň,
poprosim o vyjadrenie - som živnostnik neplatca DPH, potreboval som kupiť auto do firmy za cca 20.0000 ,-€ - kedže v učtovnej pokladni a na bank.učte som nemal dostatok €, tak 15.0000 som si požičal bezúročne od druhej osoby a splátky som dohodol mesačne na tri roky. Nákup som zaplatil v hotovosti.

Poprosím o radu, ako to správne zaúčtovať?
ďakujem za vyjadrenia
3 komentárov     zbaliť
Žabinka len na okraj.. tie čísla sú dosť vysoké, bol dodržaný aj zákon o hotovostných platbách? keďže si živnostník..
lukinon suma bola vlozena v hotovosti na ucet
lukinon Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    http://www.danovecentrum.sk/clanok-z...ctovnictve.htm

    Účtovanie úverov a pôžičiek u dlžníka, bez ohľadu na prijatie dlhodobého alebo krátkodobého úveru alebo pôžičky od bankovej inštitúcie alebo iného subjektu, je v peňažnom denníku nasledovné:

    -prijatie úveru alebo pôžičky: príjem peňažných prostriedkov v hotovosti alebo na bankový účet a zároveň príjem, ktorý neovplyvňuje základ dane,
    -zaplatené splátky úveru alebo pôžičky: výdavok peňažných prostriedkov v hotovosti alebo z bankového účtu a zároveň výdavok, ktorý neovplyvňuje základ dane,
    -zaplatené úroky: výdavok peňažných prostriedkov v hotovosti alebo z bankového účtu a zároveň výdavok, ktorý ovplyvňuje základ dane a v druhovom členení ostatné výdavky.
    Dlžník je zároveň povinný o prijatých úveroch a pôžičkách účtovať aj v knihe záväzkov.

    Ako zaúčtovať bezúročnú pôžičku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.