Zavrieť

Porady

Nesedí súvaha výsledovka

Je toto možné, analytika mi sedí - preúčtovavala som účtovníctvo jednej firmy do nášho programu. A výsledok hospodárenie je iný v súvahe a iný vo výsledovke kde môže byť problém ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Možné problémy:
    1. nejaký účet (účty) sú nesprávne smerované - namiesto do výsledovky sú smerované do súvahy alebo opačne - súvahové účty máš vo výsledovke.

    2. autorská slepota - daj skontrolovať svoje výstupy niekomu nezávislému

    3. chyba v zdroji - nemusia to mať napr. správne spočítané (matematická chyba) - môže sa stať aj keď je výstup z excelu (napr. nesprávne napísaný vzorec)

    4. kombinácia všetkých troch

    Zameraj sa na to, aký rozdiel medzi tvojím výsledkom a ich výsledkom. Nie je to náhodou dvojnásobok nejakého konkrétneho účtu?

    Chyby môžu byť rôzne, je dobré si od toho trochu oddýchnuť a potom sa k tomu vrátiť s čerstvou hlavou (ja sa na takéto problémy zvyknem vyspať - nechám to odpočívať cez noc a potom s čerstvou hlavou sa na to vrhnem).

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no v prvom rade vyčísli ten rozdiel o ktorý to nesedí a dobre sa na to číslo pozri. Aj na jeho dvojnásobok a polovicu - či ti náhodou niečo nehovorí. Možno ťa to navedie, ktorým smerom hľadať. A treba dať pozor na účty, ktoré môžu byť aj aktívne, aj pasívne.

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Skúsiť porovnať súvahu novú a pôvodnú a takisto výsledovku novú a pôvodnú, tam by si mala nájsť rozdiel.
    timejka200 súvaha mi sedí presne na chlp s tou starou,,, rozdiel je vo výkaze ziskov a strát konkrétne na účte (51) ....skúsim ešte popozerať zajtra
    anika Skús pozrieť na účet ktorý nesedí, či má smerovanie do výkazu ziskov a strát.

    MisS_KafenQa je offline (nepripojený) MisS_KafenQa

    som aj "naničmama" ...viac MisS_KafenQa
    Ešte si skontroluj, či bolo valné zhromaždenie a preúčtovaný výsledok hospodárenia min. roka. Rozdiel by mohol byť účet 431, pozri v hlavnej knihe..
    timejka200 dnes idem ešte raz moju analytiku z ich analytikou...určite budú na niektorých účtoch rozdiely....skúsim to nájsť...ach bože
    fakujem za pomoc

    Nesedí súvaha výsledovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.