Zavrieť

Porady

Trojstranny obchod - 1.dodavatel: AT, 1. odberatel: SK, 2.odberatel: CZ

V pozicii prveho odberatela sme si objednali material od prveho dodavatela. Prepravu zabezpecil prvy dodavatel priamo k druhemu odberatelovi. Na FA, ktoru sme obdrzali od prveho dodavatela je uvedena cena za material a zvlast je vycislena cena za dopravu. Staci nam uviest FA od prveho dodavatela na r. 35 dan.priznania DPH - t.z. ze cenu za prepravu povazujeme za sucast obstaravacej ceny za material? Alebo sme z ceny za prepravu povinny zaplatit dan v zmysle § 69,ods.3 zak. o DPH a zaroven nam vznikne pravo na odpocitanie dane a na r. 35 dan.priznania uvedieme len cenu za material?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    cena prepravy je sucastou ceny tovaru a to napriek tomu, ze je na fakture oddelena od tovaru...vyplyva to z §22,2,b - ktory hovori, ze do zakladu dane sa zahrnaju aj naklady na prepravu.... teda tovar vratane prepravy ide do trojstranneho obchodu za predpokladu splnenia aj ostatnych nalezitosti §45

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Potrebujem pomôcť. Plánujeme nasledovné:
    Slovenská fy A si nakupuje tovar od fy B v PL.
    Tento tovar predáva fy C v HU. Všetky fy sú platcovia DPH. Doteraz mi to problém nerobí, sú to dve samostatné faktúry bez DPH. Prepravu tovaru však objedná Slovenská fy v PL priamo do HU bez prekládky. Aké náležitosti musí slovenská fy splniť, aby sme dodržali všetky zákonné podmienky? Doteraz som s trojstranným obchodom skúsenosti nemala a aj keď som si pozrela § 45 zákona o DPH, veľmi múdra nie som.

    Trojstranny obchod - 1.dodavatel: AT, 1. odberatel: SK, 2.odberatel: CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.