Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod - dodávateľ Sk, 1. odberateľ CZ, 2. odberateľ IT - miesto skončenia prepravy

Dopravu objedná a uhradí prvý odberateľ - CZ, tým sa splnia podmienky trojstranného obchodu. Prvý dodávateľ - SK vystaví faktúru pre prvého odberateľa - CZ bez DPH (DP DPH r. 15,16) a predkladá súhrnný výkaz. V SV prvý dodávateľ nikde neuvádza, že ide o trojstranný obchod a ani IČ DPH druhého odberateľa - IT?
K preprave bude vystavené CMR, kde bude uvedený odosielateľ - Sk, príjemca - CZ a druhý odberateľ tu bude uvedený iba v okienku Miesto vykládky?
Naposledy upravil Tamila : 17.04.14 at 07:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nemá niekto náhodou s týmto skúsenosť? Aj mňa by zaujímalo, ako by malo vyzerať CMR pri trojstrannom obchode. Kde sa vlastne uvádza druhý odberateľ na tom tlačive.
    Tamila CMR sme vypísali tak, že dodávateľ bola sl. firma, príjemca prvý odberateľ a druhý odberateľ sa uviedol v bode 3) miesto vykládky. Mám potvrdenú kópiu CMR druhým odberateľom, aby som mala dôkaz, kde tovar skončil.
    KvetkaK Ďakujem...aj ja som si to myslela.

    Trojstranný obchod - dodávateľ Sk, 1. odberateľ CZ, 2. odberateľ IT - miesto skončenia prepravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.