Zavrieť

Porady

Nesúlad tovaru

Máme na sklade nesúlad medzi stavom tovaru v sklade a v účtovníctve. Na sklade máme menej ako v účt. (ide o sumu cca 1600eur). Môže byť, že niekedy sa tovar neprijal na sklad, ale v účt. doklad áno. Ako to vyrovnať, aby nebol problém... 549?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najprv treba prezrieť účtovanie a následne príjem, výdaj na sklade. A potom už na základe nezrovnalostí doúčtovať.
    nikula Účtovne sú všetky doklady evidované... skôr na sklade je chaos. Nakoľko nie som zodpovedná za evidenciu skladu, tak je to ťažšie zistiť. Ale podľa informácii by to malo byť ešte z minulého roka. Doklady sa dali do účt, ale neprijali sa. Nakoľko ide o veľa príjemiek s väčším počtom položiek, je na dlhšie to odkontrolovať, tak ak by sa to dalo nejakým zápisom vyrovnať, to by bolo lepšie....
    ďakujem

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Najprv si ujasni, čo je dobré - či účtovníctvo alebo sklady.

    Podľa tvojho komentára sú správne hodnoty v účtovníctve, ale v skladovom hospodárstve je bordel. Tzn. nepotrebuješ nič účtovať, len neúčtovnými pohybmi dostať sklady do súladu s účtovníctvom.

    Ako prvé by som riešila, prečo tento problém vznikol a ako sa mu dá predísť. Lebo, dnes to síce "narovnáš", ale o mesiac budeš riešiť presne tento istý problém, o dva znovu atď.... skrátka, spravíš si z toho nekonečný príbeh.

    Po druhé - nesúlad skladu s účtovníctvom by som riešila s hotlinenom daného softvéru. Ono, môže to byť po programovej stránke dosť komplikované, toto narovnať. Môže sa to robiť napr. cez "finančnú inventúru". Ale takto sa ti nedá poradiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula ešte takto... firma ide do likvidácie a preto by som potrebovala jednoducho zrušiť skladové zásoby, ale softvér mi preúčtuje iba tie zásoby, čo sú v evidencii na sklade. Tým pádom sa mi 132 nebude rovnať nule, čo by som chcela.
    zlatica76 a čo sa stane fyzicky s tým tovarom?

    Tak či tak, najprv si treba ujasniť cieľ, kde sú dobré čísla (či v účtovníctve alebo v skladovom hospodárstve). Ak je problém v skladovom hospodárstve, treba riešiť s dodávateľom softvéru. Inak to dohromady nedáš.
    nikula no a keby som dala 549, sumu by som zadala tak, aby sa 132 vyrovnala? na sklade aj tak nie je toľko tovaru ako v evidencii, nakoľko tovar išiel do záruky a už dlhšie obchod nefungoval. Teraz to potrebujem k likvidácii vyrovnať...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.