Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nie

    dopĺňam:
    podnikateľ nie je povinný mať akýkoľvek bankový účet, pokiaľ to jeho podnikateľská aktivita nevyžaduje.
    Napr. taká kaderníčka účet nepotrebuje, tržby má v hotovosti (ERP), nájomné, réžiu aj odvody môže uhrádzať šekom cez poštu.
    Naposledy upravil kn-alka : 18.11.14 at 08:04
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko a ako bude riesit platby nad 5000EUR?
    marjankaj Teda pýtaš sa na prkotiny.
    Predsa podnikateľ, ktorý bude mať platby nad takú sumu by sa takúto blbosť nepýtal.
    taiko nevieme, ci zadavatelka, podnikatelka, ci buduca, podnikatelka, alebo ci si z nas len prdel nerobi
    kn-alka taiko: to akože všetci podnikatelia v SR majú platby nad 5000€ ????..... pošli aj mne, ja som podnikateľ, mám aj účet - nech mám teda aj platbu nad 5000 - budem len rada :-P
    taiko hmm, to som niekde povedal, ci napisal?. Okrem toho musis sa viac snazit a aj platby budu
    marjankaj taiko, veď z toho tvojho komentu to priam kričí.
      zbaliť

    aVennGeer je offline (nepripojený) aVennGeer

    aVennGeer
    Teoreticky nie, no pri mnohých aktivitách áno ( napr dovoz mimo EU). Vo Fio ho máš zadarmo aj s kartou.

    Ericka12 je offline (nepripojený) Ericka12

    Ericka12
    to je teda otazka. ides podnikat? s cim vsetko podla obratov ak budes platit alebo vyberat horibilne sumy tak ano ak nie tak si myslim ze ti staci osobny
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aVennGeer Podnikateľ nemôže používať osobný účet na podnikateľské aktivity.
    marjankaj aVennGeer: A to ti kto povedal?????
    Jarka 1 Aký účet si zriadiš, taký nahlásiš na DÚ, že ho používaš v súvislosti s podnikaním. To nás len banky obabrávajú, aby sme viac platili. Ja som podľa rozumov získaných na porade zrušila pôvodný podnik. účet, založila osobný za 1 € mesačne a nahlásila na úrad. Žiaden problém. Len v banke sa ma snažili presvedčiť, že to nem Však som im to vytmavila, že žiadny zákon na to nem a bolo.
    kn-alka aVennGeer: nemusí byť založený zvlášť podnikateľský účet, stačí osobný (len účtovník bude mrmlať, nakoľko treba rozlíšiť osobné veci od podnikateľských) - ale zákon ti nič takéto neprikazuje
    karakul marjankaj: ... ja to mám napísané vo všeobecných zmluvných podmienkach svojho súkromného účtu.
    marjankaj Tak zmeň banku.
    karakul ... a prečo by som mal zmeniť banku? účty mám ako občan bez poplatkov, a obe banky, kde mám účet to majú rovnako ošetrené.
    aVennGeer Marjankaj: mne to povedali tety v SLSP a TB, ze účet mi otvoria len na osobu (súkromnú).
    Či môžeš používať osobný účet aj na podnikanie neviem, ja si myslím, ze skôr nie, lebo odo mňa colnica viackrát požadovala výpis z internetbankingu a musel tam byt aj majiteľ úctu - firma.
    kn-alka majiteľ účtu - SZČO - nikoho nezaujíma, či bankový produkt je osobný účet, alebo podnikateľský, každý účet má meno a prizvisko, a je jedno, či sa volá osobný, alebo podnikateľský účet
    majiteľ s.r.o. - môže byť len podnikateľský účet, nakoľko s.r.o. nie je osoba
    veronikasad si SZČO alebo máš s.r.o. ?
    kn-alka aVennGeer - nenechaj sa odrbkávať pani v banke, musí tlačiť do otvorenia podnikateľského účtu, nakoľko je to pre nich výhodnejšie - nie pre teba.

    Zo zákona ti nikto neprikazuje otvárať si PODNIKATEĽSKÝ účet, ani DÚ, ani colnica !!!

    Viem zo skúsenosti !!!
    kn-alka a môžeš dokonca používať aj svokrin účet (ak ti to dovolí) ..... len musíš nahlásiť na DÚ, že: budem používať na podnikanie účet číslo.............
    aVennGeer Ja som to vyriešil tak, ze mam účet úplne zadarmo vo Fio ostatne banky pýtajú za podnikateľské účty horibilne sumy...
    karakul kn-alka: zákon to nezakazuje, ale všeobecné podmienky o založení osobného účtu; áno, to je také slovenské - prečo by som mal dodržiavať niečo, k čomu som sa zaviazal svojim podpisom? tety v banke hovoria to, čo je vo všeobecných podmienkach k príslušnému účtu...
    aVennGeer veronikasad: mám s.r.o.
      zbaliť
    Mishok 11.11.14 18:26 odstránil(a) z Porady
    Mishok 11.11.14 18:26 priradil do Porady

    potrebuje podnikateľ účet ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.