Zavrieť

Porady

exekúcia dohodára

Máme dohodára, na ktorého prišla exekúcia na nedoplatok v Sociálnej poisťovni - prednostná pohľadávka. Dohodár je dôchodca, ženatý, deti má už dospelé a samostatné. Na dohodu však u nás zarobí naozaj malú sumu, len cca 50 eur mesačne. V príkaze na začatie exekúcie sa nič nehovorí o uplatňovaní nepostihnuteľných súm, tak neviem, či ich mám uplatnovať automaticky. Ak ich budem uplatnovať, tak mu nebudem môcť sťahovať nič? Navyše sa mu exekúcia sťahuje aj z dôchodku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma maly prijem, nebudes mu moct stahovat nic, uplatnujes mu nepostihnutelne sumy. Oznamis exekutorovi, ze vzhladom na vysku prijmu nie je mozne stahovat nic. A ak by v niektorom mesiaci zarobil viac, tak zrazku urobis a odosles na exekuciu.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Treba kontaktovať exekútora, ten rozhodne, či sa budú uplatňovať nepostihnuteľné sumy alebo nie.

    Buď mu napíšte, alebo aspoň telefonicky ho kontaktujte. Oznámte mu výšku odmeny, nech on rozhodne ako postupovať pri výpočte.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma nepostihnuteľné sumy sú zo zákona a nezávisia od svojvôle a rozhodnutia exekútora.
    J+K Pokiaľ je dôchodca a poberá dôchodok, tam exekútor môže rozhodnúť, že sa nebudú zohľadňovať nepostihnuteľné sumy ... či nám zle povedali na školení?
    willma aha, no tak je to možné - ale v konečnom dôsledku z 50€ príjmu na dohodu to tak či tak nevydá a za druhé, už mu to predsa zrážajú z dôchodku, ak som správne čítala.
    romy16 Ďakujem za rady, radšej som volala exekútorovi nech mi to potvrdí, povedali, že mám uplnatňovať nepostihnuteľné sumy.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.