Zavrieť

Porady

macka v motorovom priestore

Stala sa mi divna prihoda :}

Jeden pan chova niekolko maciek, byva nedaleko nas... Neviem ci ich vlastni, alebo len krmi.. predpokladam, ze nie su nahlasene ci v jeho vlastnictve, volne sa pohybuju po vonku. Mal som auto odstavene na parkovisku a ten pan oslovil manzelku, ze jedna macka sa usidlila v motorovom priestore mojho auta, ze ci ju vypusti von... Zrejme sa jej zapacilo v mojom aute a chodi tam spat...

Este som to neskontroloval, nakolko nie som doma, ale co ak nieco ta macka poskodila - kable atd? kto mi skodu nahradi? Ten pan sice o tom vedel ze tam ta macka bola, ale asi by bolo nedokazatelne, ze su to jeho macky...

Druha vec, ako tomu zabranim aby macky nevyhladavali moje auto? Nejake "odstrasovadlo" na macky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo by ti mohla mačka spôsobiť pod kapotou? Pokiaľ auto nenaštartuješ s mačkou v rozvodovom remeni, tak ti tam nič neurobí. To nie je kuna, ktorá môže rozkúsať káble. . Mačka len hľadá teplo, kde by sa mohla natiahnuť a spať.

    Nezabrániš mačke, aby tam zaliezla. Jedine dať auto do garáže. A majiteľ mačky už vôbec nemá šancu prikázať mačke, aby ti neliezla pod kapotu. Ak vieš, že tam chodia, dobrým riešením je vždy pred naštartovaním hlasno pár krát buchnúť po kapote alebo blatníku, mačka odtiaľ utečie.
    Wotan no dufam ze neposkodila nic, ale tym ze sa tam pohybuje, moze uvolnit kadeco - kontakt na na baterii, privod paliva, cidlo na servo atd.... nemusi len hryzt.. no a garaz nemam

    Napadlo ma niecym zakryt spodok motorovej casti zdola, aspon na noc, aby sa tam nedostali...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Pred startovanim..urob ramus.....ak bude v motore vylezie....len potom pozor,aby si ju omylom nepresiel....

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ber to poziívne, ak je tam mačka, nebude tam hlodavec ktorému chutia káble.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Isto nie sú len v Tvojom aute - motorový priestor je všeobecne v zimných mesiacoch vyhľadávaný - je tam fajné teplúčko. A poškodiť by nemala nič - nemá potrebu prehrýzať káble

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Podľa mňa ich ničím neodradíš - pri motore je skrátka teplúčko, a to sa im ráta.
    Iba ráno si zvykni, predtým ako naštartuješ, buchnúť do auta, aby mačka ušla. Lebo najviac škody môže narobiť vtedy, ak nečakane naštartuješ, a ona zazmätkuje.

    Len pre zaujímavosť - nedávno som dolievala vodu do ostrekovača a na motore som našla celý suchý rožok (trochu poobhrýzaný). Normálne som sa divila, kadiať to pretiahla, lebo zase až toľko miesta tam nie je

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Nám mačka v aute roztrhala tú výplň čo je v kapote.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Nebola to kuna? Tie vedia narobiť škody...
    maja Nebola, podľa stôp to bola mačka...
    Wotan prave som sa dozvedel ze aj mne - taka vypln podobna sklenej vate ci co to je... uz je to dole... ale to neni az taky problem
      zbaliť

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ten otvor sa určite dá zakryť - ja ani neviem ako to pod kapotou vyzerá ....ale sused má auto ale nemá garáž a vždy večer - v zimnom období - dáva pod kapotu starý tkaný koberec - že vraj proti mačkám , tak to povedal
    vyskúšaj nič to nestojí
    Wotan super

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak mas spodozrenie, ze ti tam naozaj macka moze vliezt, radsej pred odchodom skontroluj. Zazila som raz,macku obtocenu okolo motora. Moj muz, hoci ma dobry zaludok mal co robit,aby ju po kuskoch odtial dostal...Auto sme nemohli dlho vyvetrat od smradu.

    Macka nie je pes, ktoreho dokazes zatvorit za ohradu, macku majitel neustrazi. A ako pisu vysie, bud rad, ze tam chodi macka,lebo keby prisli mysi,ci kuny, tak tie by ti narobili ovela vyssie skody.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    tiež som mal ten problém, použil som spray proti hlodavcom, mačky už nechodia...

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    No nám rozhrýzol a došriabal auto pes, keď niečo vliezlo pod kapotu a on sa snažil to z tade vyhnať... čiže toto určite nie je cesta..

    Bežne nám do auta určite hocičo nalezie a aj vylezie.... nič sa s tým nedá urobiť, škodu poisťovňa neuhradí ak sa vie kto to spravil.. ako je to pri náááhodnom poškodení neznámym zvieratkom neviem. Nám nahradila škodu SBS firma, ktorá psa vlastní... (rozhrýzol pneumatiku, doskriabal disk, vsetko okolo kolesa, rozhryzol tu prednu masku ci ako sa to vola.. no cele auto v prednej polke bolo nejak porusene... kiez by nam iba macka odpojila baterku )))))

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zabrániš tomu tak,že dáš auto do garáže Ale aj tam môžeš mať myši

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Suseda mala mačku a tá si jej zvykla zaliezť do motorového priestoru. Ani za ten svet odtiaľ vyliezť. Nepomáhalo búchanie, trúbenie, krátka jazda. Skrátka jej tam bolo dobre. Nie raz musela zostať kôli nej doma. Až raz sa mačka stratila a už neprišla. Tipujeme, že sa niekam odviezla a keď jej bolo horúce, vyskočila von a naspäť už nepotrafila.
    expeeert A zachvíľu tu bude otázka - ako vyhnať psa spod kapoty
    Ferdosondo . Kamarát postavil dom v luxusnej štvrti. Po nasťahovaní si zaobstaral mačku. Čo čert nechcel prešla k susedovi a pred jeho psom sa schovala pod kapotu susedovho nového tereniaka. Havko nelenil a doškriabal pazúrmi kapotu.

    ssgti je offline (nepripojený) ssgti

    ssgti
    macka mozno priamo uubami neposkodi ale ak vykonanu potrebu (vycura sa co bezne robia bo si miesto znackuju) tak vona co nasledne ide do interieru neni 2x prijemna a to neratam ako sa tomu tesia rozne elektronicke sucasti alebo aj samotna karoseria. pod kapotou bez rozdielu nema co robit zver. posledna investicia cez 50 € len na kabelazi co bola velmi cerstvo oznackovana (vysledok jasny)
    arizona Macky su moc cistotne, urcite sa ti v aute,ci v priestore motora nevycuraju! Macka potrebuje"zahrabat" po sebe,preto na svoje potreby vyuzivaju piesok,strk,zeminu a pod.
    Smrad moze sposobit kocur, ktory znackuje svoje okolie , napr.postrekom na koleso,ale to je nieco ine...
    ssgti sobota 7.,2 rano sadnutie do auta smrad ako v macacom koterci, auto zakotkodakalo a nic, ked naskocilo trhany beh a nudzovy rezim, vysledok pod akapotou same stopy od maciek, ocurany modul zapalovania, vsetko lepkave smradlave. je jedno cura aj macka aj kocur, nervy navsteva predajne autodielov a nutna investicia, v pondelok v snezeni zmontovane a dnes prichod domov a hned macka pod kapotou, pardon kocur, radsej celu noc budem mat otvorenu kapotu, pred rokom a pol som tak macku pomlel a auto slo z domu.
    Poradím ti jeden výrobok, ja som to síce používal na myši a perfektne to zabralo. Malo by to účinkovať na všelijaký zverinec v motorovom priestore. Lepšie ako potom navštevovať servis a platit za prehryzene kable.

    Ochrana proti zverimexu v motorovom priestore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.