Zavrieť

Porady

vymeriavací základ pre podporu v nezamestnanosti

Počas RD som mala príjem u iného zamestnávateľa, denný VZ bol 30 E (odpracovala som 2 dni). Teraz sa vraciam späť do práce k zamestn.u ktorého čerpám RD a očakávam výpoveď. Ak sa dohodneme na ukončení PP po vyčerpaní dovolenky napr. 4 dní + bude mi vyplatené odstupné, pričom s odstupným mi vznikne denný VZ 60 E, ako sa bude rátať VZ pre podporu v nezamestnanosti? 30+30+60+60+60+60 /6? alebo sa bude rátať každé zamestnanie zvlášť? 30+30 /2 + 60+60+60+60/4? Ide mi o to, či mi práca počas RD nezníži VZ pre výpočet podpory.
Naposledy upravil Tina Ko : 19.11.14 at 15:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s

    doplnenie:

    Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu.

    50 % x DVZ x počet dní v mesiaci

    Denný vymeriavací základ (DVZ) na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov dosiahnutých v rozhodujúcom období, a počtu dní rozhodujúceho obdobia.

    Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.

    Ak v rozhodujúcom období nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia.

    Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

    DVZ = ∑ vymeriavacích základov/počet dní rozhodujúceho obdobia
    Naposledy upravil avalik : 19.11.14 at 16:06
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tina Ko tam som to už hľadala, ide mi o to, zistiť, či sa posudzuje každé zamestnanie zvlášť alebo spolu.
    avalik ved to tam je, doplnila som odpoveď
    Tina Ko čiže sa to bude rátať ako 30 + 30 + 60 + 60 + 60 + 60/6 (tá prvá možnosť), nie za každé zamestnanie zvlášť.
    veronikasad Spočítavaš mesačné vymeriavacie základy pre poistenie v nezamestnanosti v posledných dvoch rokoch a tie vydelíš počtom dní, počas ktorých trvalo poistenie. Obdobie RD (bez dohody) je vylučitelná doba
    veronikasad Tvoj výpočet nie je správny.
    Tina Ko Počas RD odpracované 2 dni a po skončení RD odpracujem/vyčerpám dovolenku 4 dni, čiže podpora sa bude rátať len z týchto 6 dní. Či namiesto 60 E treba rátať len so sumou 54,1809 čo je max.VZ pre podporu?
    veronikasad Denný VZ počítaš z celej sumy, z ktorej bolo platené poistenie v nezamestnanosti. Výsledná suma sa upravuje na max. sumu, z ktorej je vyplácaná denná dávka.
    Tina Ko A potom tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezam. vypĺňajú obidvaja zamestn. zvlášť? Jeden uvedie denný vym. základ 60 E a druhý 240 E?
    veronikasad ani jeden, SP získa údaje z mesačných výkazov.
    Inak, kde stále berieš tých 60, resp. 240. Max. denný VZ, z ktorého budeš platiť poistenie v nezamestnanosti z čerpanej a preplatenej dovolenky je podstatne vyšší
    Tina Ko tých 60 som uviedla ako príklad lebo ešte neviem, či sa dohodneme na čerpaní 4 dní alebo celej dovolenky alebo ako
    Andyke Ale prečo chceš ísť na úrad práce ?
    Však Ty zajtra nastupuješ do novej práce (aspoň tak píšeš:
    http://www.porada.sk/t254259-hruba-m...ml#post2634476
    Tina Ko je to trocha, resp. dosť komplikované....neviem čo mám od zam.A čakať.
      zbaliť

    vymeriavací základ pre podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.